Спецпроєкти

За користування громадським транспортом жителі Відня отримуватимуть безкоштовні квитки в музеї та театри


За відмову від поїздок на автомобілі у Відні нагороджуватимуть безкоштовними квитками в театр, музей або на концерт.
«Ми хочемо винагородити культурним досвідом зусилля людей зі скорочення CO2», – заявив член Віденської міської ради Петер Ханке на презентації нового мобільного застосунку, який дозволяє користувачам збирати “культурні токени”, якщо ті відмовляться від поїздок автомобілем. Мобільний застосунок розпізнаватиме вид транспорту та обчислюватиме викиди CO2 порівняно з автомобілем.

За словами керівника проєкту Крістіни Губін, жителі міста, які відмовляться від частих поїздок автомобілями на користь громадського транспорту, велосипеда чи прогулянок пішки, отримуватимуть 1 токен за кожні два тижні відмови від користування автомобілем, тобто за уникнення майже 20 кілограмів CO2.

Токени можна буде безкоштовно обміняти на квитки у Віденський музей історії міста, Художню виставкову площу, театр або на концерт класичної музики. На початковій фазі тестування установи-учасниці не отримуватимуть компенсації.

Перші 1000 користувачів розпочнуть тестування застосунку з 26 лютого. Якщо робота платформи буде ефективною, очікується, що застосунок представлять широкій публіці вже навесні.

Австрія до 2040 року хоче стати «кліматично нейтральною» та бути піонером у Європі із захисту клімату. Відповідне положення входить до коаліційного урядового пакту на 2020–2024 роки між Австрійською народною партією та партією «Зелені».
#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь