Спецпроєкти

Довіряй, але перевіряй. Які обстеження потрібно проходити для вчасної діагностики раку?


Вигорання на роботі, стрес, аномальні перепади погоди чи, може, зурочили? Як правило, саме цим ми пояснюємо своє погане самопочуття. Хоча насправді, причина може бути серйозніша, наприклад онкозахворювання. Згідно з національною статистикою в Україні більше 1 млн людей хворіють різними формами раку. Одна третина всіх хворих ті, хто не проходив профілактичних оглядів, не звертав уваги на незначні симптоми або сигнали від організму.

Щорічно 4 лютого відзначається Всесвітній день боротьби з раком. За даними ВООЗ, до 50% випадків раку можна уникнути, якщо дотримуватись певних рекомендацій. А щорічні профілактичні чек-ап обстеження допомагають виявити хворобу на ранній стадії й з високою ймовірністю вилікуватись. До Всесвітнього дня боротьби з раком, підготували простий чек-ап на який варто звернути увагу.

Консультація дерматолога та дерматоскопія

Кажуть, чим більше родимок, тим більше щастя. Віримо, але краще перевірити їх у фахівця за допомогою безболісного цифрового обстеження. Певні, що низький фактор небезпеки нової родимки зробить вас щасливіше.

ПАП-тест і ВПЛ-тест для жінок

Перший крок на шляху до діагностики раку шийки матки це дослідження на цитологію (ПАП-тест) і аналіз на вірус папіломи людини (ВПЛ-тест).

Вакцинація

Що знову? Ага, виявляється вчасно зроблені щеплення можуть скоротити ризик онкозахворювань. Наприклад, своєчасна вакцинація від вірусу гепатиту В може запобігти раку печінки (якщо не буде інших факторів). А вакцинація від вірусу папіломи може захистити від розвитку раку шийки матки у жінок і раку гортані у чоловіків.

Ультразвукове дослідження

Черевної порожнини, щитовидної залози, судин і м’яких тканин шиї, молочних залоз, простати. Дослідження допомагає дізнатися про наявність та розташування пухлини, але не показує злоякісна вона чи доброякісна. До речі, рак грудей діагностують і у чоловіків – менше 1% від усіх випадків.

Аналізи

Ні, не ті які здавали кандидати в президенти. Ми про аналіз калу на приховану кров, щоб виключити підозри онкопроцесу в шлунково-кишковому тракті. А якщо говорити про рак шлунку, то варто перевіритися на Helicobacter pylori. Це не просто бактерія, яка впливає на розвиток гастриту і виразки шлунку, але й канцероген. Потрібно розуміти, що якщо її виявили, можливий ризик онкозахворювання.

Уролог, гінеколог, мамолог

Фахівці яких все-таки варто відвідувати раз на рік.

Генетичне дослідження

Варто подумати про таке дослідження, якщо в родині були випадки онкозахворювань. Генетичні тести проводяться раз у житті. Найбільш популярний серед всіх – на виявлення ризику патології раку грудей і яєчників, подібний, як робила Анджеліна Джолі.

Профілактика та рання діагностика дозволяють знизити показник смертності від раку. Вони також є складовими Національної програми боротьби з онкозахворюваннями (National Cancer Policy Plan). В Україні програми Cancer Policy поки немає, але обіцяють обговорити її стратегію на Форумі Онкопацієнтів VOL.2

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь