Спецпроєкти

Відеоінсталяція до 50-річчя Прип’яті


4 лютого місту-примарі Прип’ять виповнилося 50 років. У день народження Прип’яті на центральній площі міста проєкт Artefact art-project представив діджитал-барельєф «Прометей» медіаартиста Валерія Коршунова. 25-метрова проєкція відображалася на один із головних символів Прип’яті – готель «Полісся» –під чутливий саундтрек, який написано зі звуків Чорнобиля.

Проєкція заввишки 25-метрів, загальною площею 350-метрів стала першою та найбільшою мапінг-проєкцією Чорнобильської зони. Відеоарт-робота розповідала історію Прометея – одного із символів міста Прип’ять. Це напівбог, який вкрав «іскру» з Олімпу і поплатився за це плоттю.

«Культура та мистецтво – одні з найважливіших рушійних сил соціальних питань у розвинутих країнах. Заради майбутнього нам потрібно подолати наслідки не лише радіаційної, а й інформаційної катастрофи Чорнобиля, в якій ми живемо сьогодні. Ми створили петицію на сайті Президента України, в якій звертаємо увагу до доволі простих, але вкрай важливих питань Чорнобиля, що стосуються кожного сучасного українця сьогодні», – зазначив Валерій Коршунов.

Також на центральній площі міста вживу зіграли музиканти, виконавши імпровізації з використанням віртуального «звукового музею» PRIPYAT Pianos. Того ж  дня в Музеї Чорнобиля традиційно зібралися колишні прип’ятчани, щоб згадати свою молодість, дитинство і життя, поділитися спогадами. У музеї була представлена ​​фотодокументальна виставка «Прип’ятський альбом: спогади про життя» з особистих архівів прип’ятчан та кілька експонатів виставки ARTEFACT: Chernobyl 33.

Зйомки, зроблені в місті, увійдуть у документальний фільм проєкту Artefact про переосмислення Чорнобильської катастрофи. Прем’єра фільму запланована на квітень 2020 року.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь