В українському підручнику з історії знайшли фотографію Кіану Рівза


Мем помітив користувач Twitter під нікнеймом «тремба».
аааааааааа в украинский учебник по всемирной истории случайно засунули фотожабу с киану ривзом ахахахахахахахх pic.twitter.com/cI9cPja59A
— тремба (@jigsawdeaad) February 3, 2020
«Обід на хмарочосі» зробили під час будівництва «Ар-Сі-Ей-Білдінг» (англ. RCA Building) у Рокфеллерівському центрі в Нью-Йорку. На фото 11 робітників, які сидять на балці та обідають на висоті понад 200 метрів. Мем ж із сумним Кіану Рівзом з’явився у 2010 році. Актора сфотографували, коли він їв сендвіч на лавці в парку.
Водночас автор підручника, історик Ігор Щупак на своїй сторінці у Facebook заявив, що це був цілеспрямований намір, для того щоб перевірити учнів та студентів на уважність:
«Коли дизайнер підручника, який спільно зі мною підбирав ілюстрації до книги, показав мені сторінку зі світлиною, «доповненою» Кіану Рівзом. Я спочатку не побачив цієї маленької фігурки. Але потім, помітивши мем, запропонував залишити його. Я згадав, як наприкінці 1990-х років в одному навчальному посібнику було поміщено портрет Октавіана Августа з підписом «Юлій Цезар». За довгі роки використання книги це помітили і написали про це… нуль читачів». Тому задався питанням : наскільки уважно читають підручники, працюють над ілюстраціями по темі? Бо з ілюстраціями, схемами, інфографікою у підрунчиках треба саме працювати».
Так, за словами автора, сучасні діти є візуалами, а тому у своїх підручниках він часто використовує меми та історичні анекдоти, карикатури для ефективнішого навчання. Щодо мему, то за два роки використання його помітили лише зараз.
«Залишається тільки подякувати Кіану Рівзу за те, що він привернув увагу до навчання, до історії. Можливо, хтось знову візьме підручник історії до своїх рук, і це будуть не тільки діти», – зазначив Ігор Щупак.