Спецпроєкти

ІМХО. За що ми любимо електромузику?


Ви ніколи не замислювалися, чим підсаджує на себе електронна музика? Чому її звучання так стрімко витісняє олдскульні гітарні рифи, а вся ентертейнмент-індустрія так чи так переплітається з діджеїнгом? Любов до будь-якої музики повинна базуватися на чомусь, тож ми спробуємо з’ясувати, чому електронна музика просочилась із танцполів прямо в наші сердечка.

Перша асоціація з електронною музикою (окрім деяких її жанрів, зокрема в’язкого ембієнту) побудована навколо ритмічности, що більш виражена, ніж у багатьох інших жанрах. Любов до ритму походить безпосередньо з коренів людської музики – співів та племінного ритму. Щоб розпізнати «хороший ритм», не треба мати бездоганний музичний слух або спеціальну освіту, а багато електромузики наповнено чудовими ритмами.

Танцювальність

Ми вже знаємо звідки походить людська пристрасть до рухів під музику.  Значна частина електронної музики (хоча, знову ж таки, зовсім не вся) є мультифункціональною на танцполі. Рушійні ритми змушують нас рухатися. У деяких людей музика викликає сильні почуття. 

Складність тембру

Електронна музика має значно ширший спектр тембрів, який неможливо досягти традиційними інструментами, що їх використовують у більшості жанрів (хоча електронні жанри все частіше переплітаються з традиційними звуками). Розрізняти варіації тембрів, як правило, складніше, ніж мелодію, тож щоб оцінити електромузику потрібно трохи натренувати вуха. Після цього можна краще розрізняти звукові відтінки та значно розширити весь потенціал музики.

Емоційний діапазон

Електронна музика має набагато ширший емоційний діапазон, ніж більшість традиційних жанрів. Типи почуттів, які вона може викликати, рідко є такими очевидними чи прямими, як ліричні та мелодійні посили попмузики. Традиційні жанри, як правило, пропонують усвідомлено доступні оповідання (зокрема, ліричні форми), тоді як електронна музика викликає складніші, тонші емоції, які не обов’язково розвиваються у лінійний спосіб.

Нетрадиційність

Музичні смаки формуються під впливом соціальних чинників і часто є великою частиною культурної ідентичности. Багато форм електронної музики розглядають зазвичай як нетрадиційні (особливо в США), тож приналежність до таких жанрів може забезпечити як почуття спільности, так і засіб символічно відкидати поширені ідеали. Особливо яскраво цей ефект виражений у такому жанрі, як техно.

Абстракція

Щоб ви могли вповні оцінити абстракцію, ви повинні мати можливість вимкнути свою думку або хоча б вміти відкласти її на другий план. Це не так просто, як може здатися. Але величезна частина електронної музики без текстів, і ми слухаємо її з натхненням та задоволенням. Якщо трек не має тексту, тобто якщо розуму немає чого інтерпретувати, проєктування будь-яких емоцій стає досить важким.  Отже, музика без тексту дає поле для інтерпретацій і пошуку власного сенсу, що властиво всьому сучасному мистецтву. 

Якщо ваші вуха навчаться слухати та насолоджуватися електронною музикою, то ваш внутрішній музичний фільтр стане більш відшліфованим, зорієнтованим на уважне прослуховування і відстеження звукових поєднань і власних відчуттів. 

Електронна музика часто уникає складної мелодії, щоб створити простір для руху через насичені та різноманітні звукові текстури. Це схоже на хімію між вами та музичними текстурами.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь