Спецпроєкти

Звідки з’явилася практика еякуляції на обличчя і про що вона свідчить?


Money shot, або cumshot – це еякалуція на обличчя партнера/-рки. Наразі це найрозповсюдженіший спосіб зображення еякуляції в порно у світі. Ми вирішили дізнатися, звідки він з’явився, чому став популярним та які негативні наслідки може мати. 

Історія виникнення 

Ще до того, як камшот став популярним методом завершення інтимних сцен у порно, соціологи та антропологи пояснили, звідки виникла така ідея та де можна спостерігати схожі алегорії. До середини 20 сторіччя порно мало вигляд коротких відеороликів із зображенням поганої якости для закритих переглядів, недоступних широкому загалу. Тому говорити про те, що еякуляція на обличчя існувала в порно раніше, неможливо. 

Соціологи також наводять як приклад рекламу шампанського, яка містить сексуальний підтекст. У ній грають дві дівчини, одна з яких відкриває шампанське, а друга на задньому плані в очікуванні. Врешті напій у вигляді білої піни вистрілює із пляшки. 

У 1972 році вийшла стрічка Behind the Green Door, яка містила характерні для того часу тенденції. На екрані показували низку зображень еякуляції та паралельно – обличчя жінок. Але в цьому фільмі камшот не виступає як кінцевий етап акту, стрічка має суто психоделічний характер. 

У тому ж році вийшов фільм Deep Throat. За сюжетом головна героїня моє незвичну особливість — клітор у роті. Саме тому вона вирішує, що їй необхідно спробувати оральний секс, аби отримати задоволення. У фінальній сцені чоловік еякулює на обличчя жінки. Цей момент погано видно, на екрані з’являються феєрверки, спалахи, ефекти. Але цей епізод можна вважати початком популярности камшоту в порноіндустрії.

Причина популярности 

У часи виникнення камшоту майже всі актори в порно користувалися презервативами під час зйомок. Тоді ще не було моментальних тестів на ХПСШ та, відповідно, змоги перевірити, чи здорова людина, тож актори не хотіли ризикувати. При цьому еякуляція та біла рідина в презервативі не здавалися режисерам чимось естетичним. На початку 80-х в Америці популярним був девіз «Cum on me, not in me», який закликав до того, щоб еякуляція відбувалася на будь-які частини тіла замість проникнення. Це мало знизити кількість захворювань та інфекцій. Тож камшот здавався безпечним способом еякуляції. Також це була демонстрація фінального епізоду, адже традиційний оргазм під час проникнення важко розпізнати в кадрі (за винятком такого різновиду, як creampie, але тоді необхідно відмовитися від використання презервативу). Крім цього, сцена з камшотом – це можливість побачити обличчя акторки. Чоловіче тіло майже повністю відсутнє у такому кадрі. Це давало змогу концентруватися на жінці. 

Статистика 

У 2018 році було проведено дослідження щодо камшоту та ставлення людей до цієї практики. В опитуванні взяло участь 740 чоловіків та жінок. 64% відсотки чоловіків і 42% жінок зазначили, що їхні вподобання щодо еякуляцій сформувалися на основі порно. Кількість чоловіків, які хочуть практикувати камшот, у 3,3 рази більша, ніж кількість жінок з такими намірами. 4 із 10 опитуваних ніколи не робили або не отримували еякуляцію на обличчя. 26% зазначили, що вважають цю практику принизливою. Під час опитування люди розповідали, що їхнє бажання спробувати та практикувати камшот збільшується саме після перегляду порно. 

Джозеф Слейд, американський дослідник сфери медіа та культури, досліджуючи порнографію в Америці, зазначав, дійшов висновків, що камшоти – це найпопулярніша категорія, з якої люди створювали компіляції з різних порнофільмів та відео.

Негативний вплив камшоту

Разом із популярністю камшоту в порно зростає зацікавленість до цієї практики й серед звичайних людей. Усе більше й більше чоловіків хочуть саме таким жестом закінчувати акт. Але, як відомо, те, що ми бачимо на екрані, не завжди збігається з реальністю. У порно актор завжди еякулює на обличчя партнерки/-ра великою кількістю сперми. Лікарі кажуть, що до них нерідко звертаються чоловіки, які скаржаться на недостатню кількість сперми та які хотіли б збільшити об’єми рідини. Насправді ж реальних підстав для цього ніколи й не існувало. Чоловіки зіштовхнулися з нереальними очікуваннями та стандартами, які вони побачили в порно. Залежність «кількість сперми – якість сексу – сексуальні вміння чоловіка» не має жодних обґрунтувань. 

Активісти, що борються за заборону порно, часто кажуть, що камшот заснований на ідеї приниження жінок. За їхніми словами, популяризація камшоту в порно тільки підживлює загальну думку, що принизливе ставлення до жінки – це нормально. І справді, в порно часто зображують ставлення до партнерок без поваги.

Багато працівників порноіндустрії також зізнаються, що втомилися від необхідности закінчення кожної сцени камшотом.Чоловіки-актори часто не в змозі еякулювати в певний момент часу. Режисери кажуть, що часом витрачають години, поки актори мастурбують у спробах еякулювати. Акторки скаржаться на дискомфорт, який вони мають відчувати під час сцен, говорять про неприємні та болісні відчуття, коли сперма потрапляє в очі. 

Щодо безпеку, то деякі ХПСШ та інфекції передаються не тільки під час проникнення, але й під час орального сексу. Якщо під час камшоту ви контактуєте орально зі спермою та/або статевими органами партнера, є ймовірність зараження. 

Зворотний бік

Людьска сексуальність дуже індивідуальна. Для когось така практика, як камшот, насправді принизлива. Якщо ви відчуваєте, що таке домінування над вами приносить дискомфорт, або вам просто неприємно – це нормально. Але це зовсім не означає, що ця сексуальна практика суперечить нормальній здоровій сексуальністі. Зовсім ні. 

Коли жінки говорять, що отримують задоволення від камшоту, вони пояснюють це тим, що можуть спостерігати за задоволенням свого партнера в цей момент. Коли цей акт – взаємне бажання обох і він не супроводжується принизливими діями, не суперечить правилам безпечного сексу, тоді камшот має право на існування. 

 

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь