Астронавтка NASA встановила світовий рекорд серед жінок, пробувши в космосі 328 днів
6 лютого американська астронавтка Христина Кох успішно здійснила парашутне приземлення у спусковому апараті у Казахстані після тривалої космічної місії. Кох провела 328 днів на Міжнародній космічній станції, встановивши рекорд за тривалістю безперервного космічного польоту серед жінок. Минулий рекорд був встановлений американкою Пеггі Уїтсон, її місія тривала 289 днів.
Її місія – це найдовший поодинокий космічний політ жінки – астронавтки, яка допомагає вченим збирати дані для майбутніх місій на Місяць та Марс. Вона також встановила рекорд другого найдовшого одиночного космічного польоту серед американських космонавтів і посідає сьоме місце в списку американських космічних мандрівників за тривалістю перебування в космосі.
#CongratsChristina on completing your first journey into space!
? Longest single spaceflight in history by a woman
?? Second-longest single spaceflight by a U.S. astronaut
?️ Seventh on the list of American space travelers for total time in spaceMore: https://t.co/5PZlABW2Rq pic.twitter.com/zSpiikSUuT
— NASA (@NASA) February 6, 2020
«Ця подорож була подорожжю кожного. Дякую усім, хто долучився до успіху нашої місії, і за те, що ви дали мені можливість перенести мрії кожного в космос. Я сповнена вдячности знову повернутися на планету!», – поділилася враженнями астронавтка на своїй сторінці у Твіттері.
This journey has been everyone’s journey. Thank you to all involved in the success of our mission, and for giving me the opportunity to carry everyone’s dreams into space. I’m filled with gratitude to be back on the planet! pic.twitter.com/Mo2pk152vv
— Christina H Koch (@Astro_Christina) February 6, 2020
У NASA зазначають, що збільшення терміну перебування жінок-астронавтів у космосі, допоможе їм вивчити ефект тривалих польотів на них. Ці дані допоможуть у розробці програм польотів на Місяць і Марс, які американські астронавти планують здійснити в майбутньому.
Робота Коха під час її рекордної місії включала участь у понад 210 розслідуваннях, допомагаючи просунути цілі НАСА щодо відправлення людей на Місяць у межах програми «Артеміда» та підготовки до дослідження на Марсі. Кох також брала участь у дослідженнях для підтримки цих майбутніх розвідувальних місій, зокрема того, як людський організм пристосовується до ізоляції, радіації та стресу тривалих космічних польотів.
Найвідоміші експерименти Коха за час її перебування на станційному просторі включали роботу над дослідженням мікрогравітаційних кристалів, які кристалізували мембранний білок, який є невід’ємною частиною росту пухлини та виживання раку.