Топ-65: найкращі серіали Netflix. Найдетальніший гайд в інтернеті
Netflix – один із найпопулярніших онлайн-відеосервісів світу. Коли вибирають, що подивитися ввечері або на вихідних, серіали Netflix спадають на думку першими.
Постійно користується стрімінговим сервісом понад 125 мільйонів людей по всьому світу. З 2013 року компанія почала вкладатися у власні проєкти і відтоді створила безліч оригінального контенту, серед якого не тільки серіали, а й фільми та телешоу.
Щоб у вас не розбігалися очі в пошуках цікавих серіалів серед сотень запропонованих платформою, ми склали гайд, зібравши гідні проєкти, які точно варто подивитися.
Документальні серіали Netflix
«Собаки» / Dogs (2018)
Документалка про стосунки людей і собак. Історії, показані в серіалі, збирали по всьому світу. Тут є серії про будинок, прийняття, втрати, неможливість співіснувати разом і величезну взаємну любов. А ще – про те, як люди і собаки можуть зробити одне одного хоча б трішки кращими. Документалка розтопить навіть крижані серця.
«Дика-дика країна» / Wild Wild Country (2018)
Документалка про одну з найзагадковіших постатей в історії філософії та культури Ошо. У мінісеріалі йдеться про містечко в пустелі, яке мислитель заснував для себе та своїх вірних послідовників. Буде до вподоби не тільки фанатам філософії Ошо, а й усім, хто хоч якось цікавиться історією, філософією, різними релігійними організаціями, зокрема нетрадиційними.
Ошо – неоднозначна фігура, на адресу якого лунали як слова «геній», так і безліч звинувачень. Документалка може допомогти розставити крапки над «ї» та вирішити, як саме ставитися до філософа (і чи вважати його філософом взагалі).
«Наша планета» / Our Planet (2019)
Цей документальний серіал для Netflix створила знімальна група ВВС, яка раніше представила серіали «Планета Земля» і «Планета Земля II». Закадровий тест читав сер Девід Аттенборо. Зйомки тривали близько чотирьох років у 50 країнах світу, в найрізноманітніших локаціях – від крижаних пустель до непролазних джунглів, від найглибших западин до околиць Чорнобиля. Про екосистеми, вимирання тварин та інші результати людської діяльности. А ще – про красу нашої планети, яку варто зберегти.
«Всередині мозку Білла. Розшифровка Білла Гейтса» /
Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates (2019)
Мінісеріал про життя та діяльність Білла Гейтса, людей, які на нього вплинули, та його плани, що вже починають реалізовуватися. У серіалі один із найбагатших людей на планеті переймається станом екології та намагається знайти рішення нагальних проблем: антисанітарії, змін клімату тощо. Білл не шкодує грошей на розробку технологій, які справді покращать наше життя.
Детальніше про ці технології, а також натхнення та важливих людей у житті Гейтса можна дізнатися з «Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates». Режисером документалки став Девіс Гуггенхайм, інші документальні стрічки якого потрапили в перелік 100 найкращих у світі.
«Створення вбивці» / Making a Murderer (2015)
Документалка з детективними елементами розповідає історію Стівена Евері, який просидів у в’язниці 18 років за те, чого не скоював. Спочатку чоловіка звинуватили у зґвалтуванні, та виправдали після ДНК-аналізу, який довів його непричетність. Але після спроби Стівена відновити справедливість та отримати матеріальну компенсацію його знову арештувати – цього разу за підозрою у вбивстві.
Дивитися слід задля розуміння роботи американської судової системи (і її недосконалости). І того, що досконалих систем, скоріше за все, не існує взагалі, а правосуддя – розмитий термін.
«Абстракція: мистецтво дизайну» / Abstract: The Art of Design (2015–2019)
Документалка про відомих світових ілюстраторів/-ок та дизайнерів/-ок від колишнього головного редактора Wired Скотта Дадича. Дадич казав, що за своє життя встиг переглянути безліч документальних стрічок про дизайн, які є мінімалістичними, чистими і… до біса нудними. За словами Скотта, його серіал відрізняється від усього, що до цього знімали про дизайн. І такі слова, безперечно, інтригують.
У першому сезоні йдеться про ілюстратора Крістофа Німанна, дизайнера взуття Nike Тінкера Хетфілда, дизайнерку сцени Ес Девлін, архітектора Б’ярке Інгельса, автомобільного дизайнера Ральфа Жиля, графічну дизайнерку Паулу Шер, фотографа Платона і дизайнерку інтер’єрів Ілзе Кроуфорд. У другому – про дизайнера Олафура Еліассона, біоархітектора Нері Оксмана, дизайнерку костюмів Рита Картер, ігрового дизайнера Кеса Холмана, диджитал-дизайнера Яна Спальтера та дизайнера шрифтів Джонатана Хофлера.
«Невинний» / The Innocent Man (2018)
Американський документальний серіал про злочинність та її причини, знятий за мотивами однойменної книжки Джона Грішема, яка вийшла у 2006 році. Про вбивства, розслідування, хибні та несправедливі вироки, особливості системи правосуддя. Тим, кому було цікаво дивитися «Making a Murderer», ця стрічка теж сподобається.
Комедійні серіали Netflix
«Грейс і Френкі» / Grace and Frankie (2015–2020)
Дружба двох жінок Грейс і Френкі зав’язується за несподіваних обставин: їхні чоловіки повідомляють, що люблять один одного і збираються одружитися. Двом абсолютно різним героїням доводиться прийняти цей факт (і одна одну теж), зрозуміти, пробачити і якось жити далі. Про те, як можна почати нове життя в будь-якому віці – в цьому серіалі від Netflix.
«Дівчата з Деррі / Derry Girls (2018)
1994 рік. Ерін вчиться в старшій школі і живе з батьками. Її повсякденність – не тільки уроки і подружки, а й поліцейські машини, контрольно-пропускні пункти британської армії і жорсткий контроль з боку силовиків. Вистачає і загальновідомих атрибутів 90-х: музика Cranberries і Nirvana, бомбери, мартінси, «Секретні матеріали», дивні зачіски і старенькі допотопні гаджети. Ностальгічна комедія з приголомшливою атмосферою і британським чорним гумором.
«Кінець *****го світу» / The End Of The F***ing World (2017–2019)
«Чорногуморна» британська екранізація однойменного графічного роману Чарльза С. Форсмана. Стосунки двох підлітків з очевидними психологічними проблемами, де кожен переслідує свої цілі. Звичайний світ їм не до вподоби – вони будують власну історію, порушуючи всі можливі моральні засади і правила, за якими живуть дорослі. А потім їм доводиться швидко подорослішати самим. Ставлення до головних героїв може варіюватися від захоплення до огиди, але найголовніше – вони чіпляють.
«Любов» / Love (2016–2018)
Дружба двох протилежностей – нудного «ботаніка» Гаса і легковажної Міккі – почалася з випадкового знайомства. Вони змушені перевірити, чи можуть їхні стосунки залишитися дружніми або неминуче переростуть у щось більше. Вічна тема «чи існує дружба між Ч і Ж», приправлена гумором, романтичними моментами і міркуваннями самих героїв.
«Маніяк» / Maniac (2018)
Комедія з домішкою чорного гумору. Лабораторія доктора Джеймса Мантлерея шукає добровольців для тестування препарату Biotech, який нібито може лікувати будь-які фізичні та психічні відхилення. Скористатися таким шансом хочуть Оуен з діагнозом «шизофренія» і Енні, яка не бачить у своєму житті ніякого сенсу. От тільки сюрприз – про побічні ефекти парочці, як і іншим охочим спробувати чудопрепарат, ніхто не розповів.
«Майстер не на всі руки» / Master of None (2015–2017)
Малоуспішний індійський актор Дев живе в Нью-Йорку, знімається в рекламі і сумнівних фільмах та намагається заробляти на життя. На відміну від серйозних ровесників, які вже мають сім’ї, Дев просто намагається розважитися в компанії таких, як і він, одинаків без особливо важливих занять. В інфантильному головному герої є великий ризик впізнати себе (хоча б у деяких життєвих моментах).
«Метод Комінскі» / The Kominsky Method (2018–2019)
Сенді Комінскі в минулому був відомим актором. Однак слава невічна, і тепер колишня зірка змушена бути звичайним викладачем акторської майстерности в Голлівуді. Його другом залишається колишній агент, з яким вони спілкуються протягом кількох десятиліть. Затишний і теплий серіал про близькі стосунки, вірність, підтримку та вміння приховувати справжні почуття під маскою іронічности. А ще про те, як важливо не сумувати в будь-яких, навіть найскладніших ситуаціях.
«Начальниця» / Girlboss (2017)
Серіал, натхненний історією Софії Аморузо, яка з бунтівної дівчини, що зневажає кар’єрне зростання, перетворилася в одну з найвпливовіших жінок сучасности. За еволюцією молодої ледарки з купою проблем (зокрема й в особистому житті) справді захопливо спостерігати. Нечасто бачиш, як людина, здавалося б, без будь-якої мети знаходить справу всього життя, і ця справа захоплює її з головою.
«Розкосячені» / Disjointed (2017–2018)
Після успішної кампанії по легалізацію марихуани затята хіпі Рут разом із сином підшукує хороших «консультантів» з канабісу, щоб відкрити магазинчик у Лос-Анджелесі, який спеціалізується на продажі лікувальної марихуани. Серед співробітників – фахівчиня із вирощування, дівчина, яка кинула навчання на медичному заради роботи розповсюджувачки канабісу, колишній військовий, який потерпав від посттравматичного синдрому (і не вживав наркотики), та інші, не менш цікаві персонажі.
«У кращому світі» / Good placе
Звичайна менеджерка з продажу Елеанор Шеллстроп за своє життя не встигла стати хорошою людиною. Але доля дає їй своєрідний другий шанс: після смерти через нещасний випадок Елеанор потрапляє в інший, значно кращий світ. «Фішка» в тому, що дівчина потрапила в цей світ помилково. Тепер їй належить пристосуватися до нових, незвичних для неї умов, і стати кращою версією себе – загалом зробити все те, що вона не змогла у звичайному житті.
Сай-фай
«Дивні справи» / Stranger Things (2016 – досі)
Якщо ви ще не встигли подивитися цей серіал, який, до речі, один з найпопулярніших на Netflix, то швидше дивіться. Атмосферний, ностальгічний, цікавий усім – від малечі до людей на пенсії. У маленькому містечку у 80-х відбуваються ті самі дивні справи: зникають люди, зокрема й маленький Вілл Баєрс, з’являється дівчинка із суперздібностями, яку шукають «погані люди», блукають монстри зі Зворотного боку. У тому, що відбуваються, намагаються розібратися і дорослі, і діти – і ті, і ті зазнають невдачі.
«Темрява» / Dark (2017 – досі)
Німецький серіал, який потерпає від порівнянь із «Дивними справами», справляє похмуре враження та затягує у свій невеличкий світ. Аналогію зі «Stranger Things» можна й справді провести: зникла дитина, містичні події, безліч страшних таємниць майже в кожного/-ї мешканця/-ки містечка. Та при цьому Dark значно тягучіший, повільніший та складніший серіал – одні тільки часові хитросплетіння чого варті. Щоб у них розібратися, можливо, доведеться не один і не два рази уважно переглянути. Як тло серіал точно не підійде.
«Восьме почуття» / Sense8 (2015–2017)
Вісім історій абсолютно різних людей з усієї планети, між якими встановлюється емоційний і фізичний зв’язок. Кожна серія присвячена окремому персонажу і тому, що відбувалося (і відбувається) в його житті. Героям доведеться об’єднатися для порятунку, адже на них починають вести полювання сильні світу цього.
«Загублені в космосі» / Lost in Space (2018–2019)
2046 рік. Через аварію свого зорельота сім’я Робінсонів приземляється на іншій планеті, розташованій за декілька світлових років від місця призначення. Тепер сім’ї потрібно пристосуватися до нових умов і намагатися вижити. А це можна зробити тільки завдяки об’єднанню та взаємодопомозі.
«ОА» / ОА (2016–2019)
Після семирічної відсутности головна героїня повертається додому, де її зустрічають зневірені батьки. Ніхто не знає, що сталося насправді, і дівчина не поспішає розповідати, де вона була і яким чином змогла позбутися сліпоти. Російська мафія, вчені, сектантство, паранормальні здібності – часом здається, що серіал спробував охопити мало не всі теми, які хвилюють людство. І вийшло дуже навіть непогано.
«Подорожні» / Travelers (2016–2018)
Канадсько-американський науково-фантастичний серіал про подорожі в часі. Останні люди на Землі, які змогли вижити, відправляють свою свідомість до тіл людей ХIХ століття. Це потрібно для того, аби врешті-решт врятувати людство від катастрофи, що призведе до його загибелі.
Сподобається всім любителям постапокаліпсису та наукової фантастики.
«Захисник» / The Protector (2018)
Турецький серіал про вибраного, який має захищати Стамбул від безсмертних з минулого, які загрожують місту. При цьому захисник намагається знайти компроміс між власними обов’язками та бажаннями. Серіал з нескладним сюжетом, при цьому справді затягує: харизматичні некартонні герої компенсують усю його наївність, яка, до речі, теж по-своєму чарує. Якщо ви не хочете займатися складною аналітикою та заглиблюватися в хитросплетіння сюжету, а просто бажаєте розслабитися з якісним контентом – зверніть на нього увагу.
«Холістичне детективне агентство Дірка Джентлі» /
Dirk Gently’s Holistic Detective Agency (2016–2017)
Дірк Джентлі твердо впевнений: усе в цьому світі взаємопов’язане. Він відкриває детективне агентство і використовує власний нетривіальний підхід для розкриття заплутаних справ. Дірк вважає за краще дивитися на справу не як на набір окремих зачіпок, а як на цілісну картину.
«Чорне дзеркало» / Black Mirror (2015–досі)
Серії «Чорного дзеркала» фактично непов’язані одна з одною, але розповідають про спосіб життя сучасної людини в сучасному суспільстві, про технопараної, соцмережі та інші атрибути часу. Творці спробували продемонструвати більшість вад ХХІ століття в нетривіальній формі.
Драматичні серіали Netflix
«13 причин чому» / 13 Reasons Why (2017–досі)
Серіал, заснований на однойменній книжці Джея Ешера, присвячений підліткам: їхнім стосункам, проблемам, що здаються нерозв’язними, насильству і жорстокості, які призводять до незворотних наслідків. Історія головної героїні – фактично заклик про допомогу і прохання не мовчати, коли справді є що сказати. Корисно дивитися не тільки підліткам, але і їхнім батькам, щоб знайти сміливість спокійно поговорити зі своєю дитиною, налагодити довірливі стосунки і допомогти або навіть врятувати.
«Берлінські лягаві» / Dogs of Berlin (2018)
За розслідування вбивства гравця німецької футбольної збірної беруться двоє детективів. Підозрюваних чимало: мафіозі, неонацистські угруповання і навіть турецький клан. У хід справи втрутяться і особисті інтереси поліцейських, які іноді заважають розслідуванню. Герої неоднозначні: немає чіткого і звичного поділу на «поганих» і «хороших», адже у всіх є свої мотиви. І гріхи, безумовно, теж є. Серіал захоплює, тому обережно – є ймовірність вранці проспати роботу через перегляд серій пізно вночі.
«Джессіка Джонс» / Jessica Jones (2015–2019)
Джессіка Джонс – у минулому супергероїня, якій через трагедію довелося повернутися до життя простої смертної. Вона намагається почати новий етап і стати детективом, але всі плани змінює чоловік з її минулого. Історія про те, що бути героїнею не тільки почесно і класно, але й неймовірно важко і відповідально, а слава і визнання – лише одна сторона медалі.
«Дощ» / The Rain (2018–досі)
Драма-постапокаліпсис. Головні герої на кілька років виявляються відрізані від світу, в якому йде смертоносний дощ. Пізніше їм доведеться зійтися з іншими, хто вижив, і відшукати близьких, які зникли. А головне – зрозуміти, як жити в новому, спорожнілому після опадів світі. Паралельно автори розкривають нам передісторії всіх персонажів і показують, що змогло їх зблизити.
«Корона» / The Crown (2016-досі)
Історія британської королівської сім’ї, яка править в середині ХХ століття. Всі деталі продумані і доведені до ідеалу: приміщення, костюми, картини, фрази і інші атрибути того часу. А Клер Фой, яка зіграла молоду Єлизавету II (і неймовірно схожа на королеву), отримала «Золотий глобус» за найкращу жіночу роль у драматичному серіалі. Є ймовірність, що любителі «Ігор престолів» «Корону» теж гідно оцінять.
«Лемоні Снікет: 33 нещастя» / A Series of Unfortunate Events (2018–2019)
Серіал, заснований на серії книжок американського письменника Деніела Хендлера (він, до речі, пише під псевдонімом Лемоні Снікет). Троє дітей, які після страшної пожежі залишилися без батьків, виявляються під опікою графа Олафа. Новий опікун хоче привласнити спадок сиріт і навіть має намір їх вбити. Діти закликають інших дорослих до допомоги, але їм, за класикою, ніхто не вірить. Боротися з одіозним графом доводиться своїми силами.
«Нарко» / Narcos (2015–2017)
У перших двох сезонах розкривається історія найвідомішого наркобарона всіх часів і просто неоднозначної особистости Пабло Ескобара. Займаючись злочинною діяльністю і ставши найбільшим наркодилером, Ескобар приділяв велику увагу благодійності і щосили намагався вберегти від наркотиків власних дітей (хоча сам пробував мало не всі заборонені препарати, крім героїну). «Нарко» намагалися стилізувати під документальне кіно, розбавивши його кадрами хронік і коротенькими відео, при цьому зберегли художність.
«Рівердейл» / Riverdale (2018–досі)
У центрі сюжету – невелике мирне містечко з його жителями. Підлітки з Рівердейлу хочуть зрозуміти, які таємниці насправді зберігає місто. Можна ризикнути і порівняти «Рівердейл» з «Твін Пікс», тільки воно без містики і зі своєю унікальною атмосферою. До речі, та сама Шеллі з Лінчевської мильної опери тут теж грає.
«Родовід» / Bloodline (2015–2017)
Добропорядна сім’я Рейберн володіє маленьким готелем на узбережжі. На святкуванні 45-річчя готелю з’являється і старший син Денні, якого просять залишитися і доглядати за будівлею. Але Денні не справляється з обов’язками, вплутується в наркобізнес і наражає на небезпеку всю родину. Тепер Рейберн мусить зупинити старшого сина і всіма силами вберегти честь всієї родини.
Анімаційні серіали
«Гільда» / Hilda (2018)
Серіал спільного виробництва Британії та Канади, який знімали за однойменною серією коміксів ілюстратора Люка Пірсона. Про пригоди найсміливішої у світі дівчинки Гільди та її друзів: переїзди, нові знайомства та проблеми, без яких у житті ніяк. Дивитися, якщо хочеться затишно проводити вечори.
«Каслванія» / Castlevania (2017)
Американський мультсеріал від Воррена Елліса. Одна з найкращих екранізацій відеоігр на сьогодні – так-так, основою серіалу стала відома гра «Konami Castlevania III: Dracula’s Curse», випущена в 1989 році. Події розгортаються у 15 столітті. Головному героєві, мисливцеві на вампірів, потрібно пройти через багато перепон, щоб врешті-решт зустрітися з найстрашнішим кровопивцею – графом Дракулою.
«“С” означає “Сім’я”» / F is for Family (2015)
Комедійний американсько-французько-канадський серіал, який, незважаючи на анімовану версію, все ж адресований дорослим. Про звичайну середньостатистичну родину, їхні проблеми, які збоку здаються смішними. Якщо придивитися, можна легко впізнати і свої трабли. Якщо вам подобаються «Сімпсони», «Гріффіни» і все подібне до цього, серіал однозначно для вас.
«Мешканці пагорбів» / Watership Down (2018)
Мінісеріал популярного фільму, який вийшов у далекому 1978 році. Головними героями виступають кролики, що перебувають у пошуках нового житла. Справа в тому, що одному з них наснився сон про неминучу катастрофу. Кроликам потрібно покинути старе помешкання, пережити безліч пригод і при цьому знайти для себе новий Дім, де буде затишно та майже ідеально.
«Мисливці на тролів: Історії Аркадії» / Trollhunters: Tales of Arcadia (2016–2018)
Американо-мексиканський мультсеріал, спеціально створений для стрімінгової платформи Гільєрмо дель Торо, знятий за мотивами книжки «Мисливці на тролів» та спродюсований компаніями «Cha Cha Cha Films» і «DreamWorks Animation». За сюжетом, звичайний юнак отримує магічний амулет та разом з ним звання мисливця на тролів. Тепер юнак також має оберігати добрих тролів, які живуть у підземному світі, під людським містом.
Дивитися всім, хто любить нескладне фентезі та історії про вибраних (привіт, дитинство в обіймах з книжками про Гаррі Поттера).
«Великий рот» / Big Mouth (2017–досі)
«Мультик не для дітей» – так можна коротко охарактеризувати серіал. Він про підлітків і всю «красу» пубертату – стосунки з батьками, сексуальний потяг, самозадоволення, довіру і спроби вибудувати особисті кордони. Тут багато гумору нижче пояса, але вистачає і освітньої складової.
«Кінь Боджек» / BoJack Horseman (2014–2020)
Коняка Боджек – в минулому зірка, а зараз алкоголік з поганим характером і показово зневажливим ставленням до інших. Прикриваючись іронією і злістю, Боджек страждає від самотности і зроблених помилок, які, на жаль, вже не виправити. Сподобається любителям олдскульного мультсеріалу «Дар’я».
«Любов, смерть і роботи» / Love, Death & Robots (2019)
Серіал-альманах із 18 серій, кожна з яких триває від 5 до 15 хвилин, тож подивитися можна всього за вечір. Новели, створені різними режисерами, сюжетно не пов’язані між собою, – це завершені короткі історії на різні теми. Альманах просто не міг уникнути порівняння з «Чорним дзеркалом», причому порівняння було на користь першого.
Комедійно-драматичні серіали Netflix
«Американський вандал» / American Vandal (2018–2019)
Псевдодокументальний серіал, який пародіює формат репортерських досліджень. Два школярі намагаються дізнатися, чи справді недалекий старшокласник обмалював непристойними картинками машини всіх учителів, чи його хтось підставив. Незважаючи на простоту сюжету, «Американський вандал» затягує не гірше від історій про Шерлока Холмса.
«Статеве виховання» / Sex Education (2019–2020)
Британський серіал про учнів середньої школи в містечку Мурдейл. Проблеми підліткової сексуальности, сексідентичности, утримання, мастурбації, ранньої незапланованої вагітности та ще багато інших тем, які хвилюють підлітків, знайшли місце в шоу. Подивитися, до речі, варто не лише підліткам, а й батькам – аби краще розуміти власних дітей.
«Шановні білі» / Dear White People (2017–досі)
Серіал, створений на основі фільму «Шановні білі люди» 2014 року. Про чотирьох студентів коледжу, які змушені терпіти глузування і приниження через свій колір шкіри. Їхні недоброзичливці ще не підозрюють, що неминуче настане момент бунту. Тема расизму і ксенофобії, яка, на жаль, залишається актуальною, адже ці явища з нашого життя нікуди не зникли.
«Життя після смерти» / After Life (2019–досі)
Коли кохана дружина померла, Тоні теж хотілося піти з життя. Зупиняла тільки думка, що після його смерти ніхто не подбати про собаку. І Тоні вирішує жити, тільки зовсім по-іншому – робити все, що хочеться, і не звертати уваги на інших людей. На жаль, його оточення від такого підходу абсолютно не в захваті. Головну роль зіграв мегавідомий комік Рікі Джервейс.
«Ліллехаммер» / Lilyhammer (2012–2014)
Американо-норвезький серіал про старість нью-йоркського гангстера Френка, який, рятуючи свою шкуру, здав боса поліції. За програмою захисту свідків Френк переїжджає в маленьке містечко Ліллехаммер у Норвегії, мріючи про спокійне життя, затишні зими і красивих жінок. Реальність, в яку потрапляє колишній злочинець, виявляється зовсім іншою та не виправдовує його очікувань.
«Матрьошка» / Russian Doll (2019–досі)
У день народження Наді після вечірки трапляється трагічний випадок – її насмерть збиває машина. Але Надя розплющує очі і знову виявляється на святі на честь свого 36-річчя. І це повторюється знову і знову. Надя має зрозуміти, чому так відбувається, зупинити цей кругообіг і запобігти власній смерті.
«Помаранчевий – хіт сезону» / Orange Is the New Black (2013–2019)
Серіал про події в жіночій в’язниці, знятий за автобіографічною книгою Пайпер Керман. Головна героїня змушена більше року провести у в’язниці через помилки, скоєні в молодості. Доводиться розпрощатися з комфортним і благополучним життям, промінявши дорогий одяг на стандартну тюремну робу. А ще – знайти спільну мову з сусідками-співкамерницями і вижити.
«Повний відстій!» / Everything Sucks!
Ностальгічні 80-ті, музика, підлітки, які поводяться як дорослі, і дорослі, які перетворилися на дітей. І звичайно, маленькі та великі трагедії кожного з персонажів і спроби впоратися з їхніми наслідками. Критики порівнювали серіал з «Дуже дивними справами», тільки він без містики і з акцентом на особисте життя кожного героя, його переживання, страхи і бажання зберегти себе.
«Простіше простого» / Easy (2016–досі)
Історія (а точніше, історії) про вісьмох друзів з галасливого Чикаго і їхні стосунки, секс, маскульт, нові технології і міську метушню. Подружжя в кризі, лесбійки, брати-пивовари, письменник і фотографка – персонажі різні, при цьому цікаві і такі, що запам’ятовуються. І тема сексу (і супутніх проблем) в серіалі розкрита якнайкраще.
Серіали Netflix про політику
«1983» / 1983 (2018)
Перший польський серіал Netflix, який розповідає альтернативну історії країни, де руйнівний теракт 1983 року дозволив зберегти соціалістичний лад. «Залізна завіса» не падала, а СРСР залишився цілим. Уряд будує секретні змови, а «маленькі люди» намагаються змінити хід історії. У серіалі згадується і культова антиутопія «1984», яка фігурує в списку забороненої літератури.
«Картковий будиночок» / House of Cards (2013–2018)
Політичний залаштунок як він є – з інтригами, боротьбою за владу, спрагою грошей і людською підлістю. Кандидат у президенти США обіцяє підвищення амбітному конгресмену Френку, якщо він допоможе йому отримати посаду. Новообраний глава держави обіцянки не дотримується, і Френк планує мститися. Серіал закрили після шести сезонів через скандал з Кевіном Спейсі, який грав одну з головних ролей.
«Некерована» / Ingobernable (2017–досі)
Перша леді Мексики Емілія Уркіса поступово розчаровується в діях свого чоловіка, які здаються їй абсолютно порожніми і неефективними. Жінка починає будувати власні плани, які можуть поліпшити життя в державі, і збирається якнайшвидше їх реалізувати.
Жахи
«Ґуль» / Ghoul (2018)
Індія в майбутньому страждає від військового режиму, мета введення якого – боротьба з тероризмом. Авторитарний уряд всіма силами намагається знищити релігійних фанатиків і екстремістів. Одурманена пропагандою, курсантка військової академії навіть видає владі батька, який «поширює заборонені вчення». Однак в майбутньому їй ще не раз доведеться доводити відданість режиму.
«Королівство» / Kingdom (2019)
Корейський серіал жахів про боротьбу за владу в середньовіччі. Історія не була б такою захопливою та страшною, якби не перетворювання людей на живих мерців через спалах епідемії. Це не просто «черговий другосортний серіал про зомбі»: персонажі не одномірні, сам сюжет прописаний досконально, а відірватися від екрану напрочуд складно.
Дивитися, якщо любите «Гру престолів» та лоскотати собі нерви.
«Хемлок Гров» / Hemlock Grove (2013–2015)
Не найбільш новаторський сюжет: спокійне життя невеликого містечка припиняється після вбивства старшокласниці. Приблизно тоді ж до Хемлок Гров приїжджає родина ромів, один із членів якої швидко знаходить спільну мову з одним із корінних мешканців. Удвох хлопці втягуються до розслідування злочину та з’ясовують, що місто не таке тихе, як може здаватися на перший погляд.
«Привиди будинку на пагорбі» / The Haunting of Hill House (2018–досі)
Початок 90-х. Родина Крейн перебирається до будинку в Хілл-Хаус. Вони сподіваються скоріше відремонтувати житло та продати його. Але ремонт йде не так швидко, як планувалося, і паралельно відбуваються події, які важко пояснити раціонально. Через кілька десятків років родичі знову збираються разом, щоб згадати привидів з минулого та розгадати таємниці.
Дивитися тим, хто не втомився від фільмів жахів із концепцією «страшний дім, у якому відбувається щось паранормальне».
«Моторошні пригоди Сабріни» / Chilling Adventures of Sabrina (2018-досі)
Історія про юну відьму кардинально відрізняється від милого серіалу, який йшов з 1996 по 2003 роки. Головна героїня так само юна і закохана, але її проблеми значно серйозніші. На Сабріну чекає важкий вибір: залишитися простою смертною або перетворитися в справжню відьму. Похмуро і при цьому барвисто.
Серіали Netflix про супергероїв
«Академія Амбрелла» / The Umbrella Academy (2019–досі)
Смерть прийомного батька спонукає супергероїв возз’єднатися. Вони мають з’ясувати причини загибелі близької людини, а ще – врятувати світ від зла. Супергерої, як і в багатьох інших сучасних стрічках такого типу, неідеальні і зовсім не надлюди, – у кожного є свої страхи, бажання, проблеми. Тому дивитися вдвічі цікавіше.
«Люк Кейдж» / Luke Cage (2016–2019)
Головний герой Карл Лукас після тюремного експерименту стає власником суперсили. Він вирішує втекти з ув’язнення і оселитися в Гарлемі під ім’ям Люк Кейдж, привертаючи якомога менше уваги. Він навіть влаштовується звичайним посудомийником. Але через суперсили Карлу не судилося прожити тихе розмірене життя.
«Залізний кулак» / Iron Fist (2017–2018)
Американський телесеріал, персонаж якого списаний із коміксів Марвела. Майбутній супергерой мав складне дитинство та рано втратив батьків. Опанувавши бойові мистецтва, він повертається до Нью-Йорка, щоб остаточно розібратися із проблемами, які переслідують його з далекого минулого.
«Шибайголова» / Daredevil (2015–2018)
Маленький Метт Мердок через трагічну ДТП втратив зір, однак інші його почуття стали значно гостріші. Подорослішавши, Метт стає адвокатом, а вночі захищає місто від злочинности. Подвійне життя супергероя – тема не нова, але в серіалі цікаво проінтерпретована.
«Каратель» / The Punisher (2017–2019)
Американський серіал, заснований на коміксах видавництва «Marvel Comics». Після подій другого сезону «Шибайголови» Каратель продовжує справу свого життя: мстить мафії, яка вбила його близьких, та розбирається зі злочинцями за допомогою власних методів. А ці методи до м’яких не належать.
І це наше відео може бути цікавим: