Спецпроєкти

Розробка дня. Генератор, який видобуває електроенергію з дощу


Ідея використовувати воду для вироблення електроенергії не нова: близько 70 відсотків земної поверхні вкрито водою, і багато країн вже давно забезпечує себе електрикою за допомогою гідроенергетики. Але перетворення низькочастотної кінетичної енергії води (наприклад, крапель дощу) досі було недостатньо ефективним.

Дослідники з Гонконзького університету створили новий генератор, який може добувати електроенергію з дощової води. Однією краплею можна запалити 100 світлодіодних лампочок. Дослідження показали, що крапля води об’ємом 100 мікролітрів може дати напругу понад 140 вольт.

Інженери розробили пристрій, схожий на польовий транзистор. Він складається з алюмінієвого електрода і електрода з оксиду індію та цинку. Зверху нанесена плівка з ПТФЕ – вона відповідає за генерацію, зберігання та індукцію заряду, який виходить у результаті падіння крапель води.

Зокрема, вчені виявили, що падіння крапель на політетрафторетилен (ПТФЕ) забезпечує акумуляцію і зберігання поверхневих зарядів. У такий спосіб можна вирішити проблему низької щільности заряду.

Тепер вчені працюватимуть над тим, щоб винахід можна було застосовувати повсюдно. Тож у майбутньому дощ може стати джерелом регулярної відновлюваної енергії.

Надалі дослідники планують почати застосовувати розробку на різних поверхнях, наприклад, на обшивці човнів і кораблів або навіть на поверхні парасоль.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь

Долучайтеся до нашого Telegram-каналу з тестами! 😎