Спецпроєкти

McDonald’s і Starbucks розробили «розумні» багаторазові стаканчики


McDonald’s і Starbucks розробили багаторазові «розумні» стаканчики. Про це розповідає Bloomberg. Багаторазові стакани оснащені RFID-чіпами, а також QR-кодами, які можливо відстежити. У такий спосіб стаканчики можна буде відстежити і повернути задля повторного використання. Хтозна, може, в майбутньому, коли ви замовлятимете каву в McDonald’s або Starbucks, її вам подадуть у тій самій чашці, яку ви використовували декількома місяцями раніше.

Проєкт NextGen Cup Challenge розробляли два роки. Розробники хотіли створити довговічні стаканчики, які можна повторно використовувати. Це необхідно для того, щоб можна було проводити їх цифрове відстеження, а також збір, пошук, очищення і подальший перерозподіл.

Перші стаканчики і проєкт будуть тестувати у двох закладах McDonald’s і Starbucks у Сан-Франциско і Пало-Альто. У закладах будуть перевіряти поведінку та реакцію людей: чи будуть вони викидати стаканчики у звичайні сміттєві баки, чи в спеціальні контейнери, а за допомогою цифрового відстеження буде можливо визначити точки, де покупці не повертають посуд. Там буде більше точок збору багаторазових склянок.

Експеримент  відстежуватимуть відразу два стартапи: Muuse займеться QR-кодами, а CupClub — RFID-чіпами. Клієнти повинні будуть сканувати коди під час покупки напою й перед відправкою стаканчика в спеціальний контейнер. Тоді стаканчики будуть знову збирати, очищувати та вводитимуть у користування.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь