Спецпроєкти

У Швейцарії гомофобію визнали злочином


Жителі Швейцарії на референдумі в неділю проголосували за поправку до Кримінального кодексу, згідно з якою гомофобія в країні буде каратись кримінальним впровадженням. За це рішення проголосували 63% жителів, і дискримінацію за ознакою сексуальної орієнтації було визнано злочином.

Досі кримінальний кодекс Швейцарії передбачав заборону дискримінації за ознакою раси, етнічного походження і релігії. Ухвалена поправка розширює заборону на «публічні заяви або дії, які принижують людську гідність, розпалюють ненависть і ставлять під загрозу мирне співіснування суспільства; дискримінацію у ресторанах, кінотеатрах і громадських закладів» щодо людей з огляду на їхні сексуальні вподобання.

Порушникам статті, яка також передбачає покарання за дискримінацію за расовою, етнічною чи релігійною ознакою, загрожують штрафи і термін до трьох років позбавлення волі.

Більшість партій Швейцарії підтримала поправку про захист ЛГБТ-спільноти за винятком правої Швейцарської народної партії, яка виступила проти закону.

Депутат від Соціал-демократичної партії Матіас Рейнар підкреслив, що це важливий крок у сфері прав людини: «Це важлива перемога, і тепер ми чекаємо дозволу на шлюби для всіх, це дуже важливо».

У країні ще не легалізовані одностатеві шлюби. Втім, відповідний закон перебуває зараз на розгляді в швейцарському парламенті.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь