Спецпроєкти

Українська письменниця Ірина Цілик отримала приз за найкращу режисуру на фестивалі незалежного кіно Sundance


Українська письменниця й режисерка Ірина Цілик отримала приз за найкращу режисуру в категорії «World Documentary Competition» на американському фестивалі незалежного кіно «Sundance». Це перша в історії відзнака українського режисера на Санденсі.

Нагородою відзначено її дебютний повнометражний документальний фільм «Земля блакитна, ніби апельсин». Фільм Ірини Цілик розповідає про багатодітну сім’ю, яка живе в «червоній зоні» Донбасу, де бойові дії тривають вже шостий рік. Долаючи щоденні травми існування у прифронтовій зоні, Ганна та її четверо дітей знімають разом аматорський фільм про своє життя в доволі сюрреалістичних обставинах.

Перемога стрічки була неочікуваною і для самої режисерки:

«Це мій перший фільм і перший Санденс фестиваль. І ця нагорода надзвичайно важлива для мене особисто, для героїв нашого фільму, для моєї команди і, сподіваюся, для України. Ви, мабуть, знаєте, що в моїй країні досі триває війна. Україна дуже розбалансована і поділена на різні паралельні реальності нині. І тому я рада, що наш фільм зайвий раз може сказати – make love, make art, not war», – з такою промовою виступила Ірина Цілик під час нагородження.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь