Спецпроєкти

Жарти допоможуть вам знайти кохання та зберегти стосунки. От як це працює


Якщо погортати статті про те, як правильно поводитися на першому побаченні, у більшості буде порада жартувати та реагувати на жарти співрозмовника/-ці. І резон у цьому є: жарти дійсно поєднують людей і швидко допомагають їм зблизитися.

За даними cайту знайомств eHarmony, 77% вважають ідеальним/-ою партнером/-ою того/ту, хто може похизуватися дотепністю та вмінням дивитися на життя з гумором. Цей пункт значно випереджає навіть такі важливі риси, як турботливість, надійність, вміння слухати та пристрасність. 

Доречні жарти можуть спрацювати краще, ніж красивий одяг чи галантна поведінка. Врешті-решт, ідеально підібрана сукня чи вишуканість лондонського денді не врятують, якщо на побаченні хочеться померти від нудьги. Та й у майбутньому подружньому житті гумор зайвим не стане – на довготривалі стосунки він також впливає позитивно. 

Довгі стосунки і почуття гумору – як це пов’язано? 

Цим питанням зацікавилися психологи з Каліфорнійського університету в Берклі, присвятивши дослідженню цілих 13 років. 

Дослідники спостерігали за 87 подружжями середнього (40–50 років) та похилого (60–70 років) віку. Пари жили в законному шлюбі від 15 років. Із закоханими психологи час від часу спілкувалися, з’ясовуючи деталі їхнього життя, зокрема звертаючи увагу на розбіжності та причини для сварок.

Дослідники помітили дивну закономірність: люди, які довго жили в шлюбі, встигли пережити втрати близьких друзів, родичів, навіть у похилому віці залишалися щасливими й іноді навіть ставали щасливішими, ніж у молодості.

Психологи з’ясували – після криз у стосунках та складних періодів у подружньому житті настає затишшя. Завдяки гумору в тому числі: здатність дивитися на проблеми з усмішкою і не вважати їх кінцем світу справді могла ставати для пари рятувальною. 

Крім того, закохані, звикаючи один до одного, замінювали звинувачення на жарти: замість сварок вони просто кепкували одне з одного, знижуючи градус роздратування та зводячи конфлікт нанівець. У багатьох людей, які довго прожили разом, жарти повністю перекривали сварки. Подружжя настільки звикало одне до одного та вміло приймати недоліки, що просто не мало сил на негативні висловлювання чи емоції на адресу коханої людини.

Якщо проаналізувати дослідження, виходить таке собі замкнене коло: гумор допомагає налагодити стосунки та підтримувати їх, а згодом прив’язаність людей доходить до такого рівня, що вони здатні майже автоматично замінювати сварки на жарти. 

Вчені наголосили – більша кількість років, прожитих разом, дорівнює більшій кількості позитивних емоцій. Звісно, діє це не в кожному випадку: пари іноді розлучаються і після багаторічного шлюбу, при цьому не дуже мирно. Та все ж велика кількість часу разом, приправлена здоровим гумором, здатна творити дива і зближувати людей.

Чи врятує гумор стосунки?

Якщо стосунки вже давно на межі у пари накопичилося безліч невирішених конфліктів та образ, жарти не розрулять цього. Як і не врятує шлюб тільки одна зацікавлена в цьому людина, коли інша не докладає жодних зусиль.

Та в цілому гумор справді може допомагати, зводячи нанівець певні конфліктні ситуації. Іноді достатньо одного смішної фрази, аби припинити безглузду суперечку про те, хто має виносити сміття або чия була черга мити посуд. Та за жартами не забувайте – про важливі для коханої людини речі варто говорити серйозно. У деяких ситуаціях віджартуватися не вийде, як би ви цього не хотіли (якщо, звісно, не маєте на меті все погіршити). Не забувайте в потрібний момент увімкнути серйозність, вміння слухати кохану людину, коли йдеться про важливе. 

Жартуйте, та дотримуйтеся балансу, ставтеся до проблем із гумором і будьте щасливі.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь