Спецпроєкти

За 50 років половина пляжів світу може піти під воду через глобальне потепління


Піщані пляжі займають понад третину світового узбережжя і мають високу соціально-економічну цінність, пов’язану з рекреацією, туризмом та екосистемними послугами. Проте до кінця століття половина піщаних пляжів у світі може піти під воду через підвищення рівня моря. Такого висновку дійшли вчені з Італії, Іспанії, Португалії та Нідерландів.

«Піщані пляжі – це перша лінія оборони проти штормів і повеней, оскільки вони стримують пориви вітру та силу хвиль», – йдеться у дослідженні. Піщана ерозія може завдати великої шкоди дикій природі та прибережним поселенням, оскільки більше не залишиться буферних зон для їхнього захисту від підвищення рівня моря та впливу штормів.

Учені передбачають, що за 30 років ерозія знищить 36 097 км (22 430 миль) або 13,6% піщаних берегових ліній. Вони прогнозують, що ситуація погіршиться у другій половині століття, змивши ще 95 061 км або 25,7% пляжів Землі, якщо світ продовжить виділяти вуглець з нинішніми темпами.

У XX столітті рівень моря підвищився на 17 см, а до кінця XXI може підвищитися ще на 80 см, вважають учені. Наслідки цього торкнуться майже мільярда людей, що живуть на узбережжі. Насамперед підвищення рівня моря загрожує острівним державам, країнам з протяжною береговою лінією і територіям, розташованим відносно низько (таким, як Бангладеш і Нідерланди).

Ці оцінки ще не найкатастрофічніші, вони визначені на основі оптимістичного прогнозу міжнародних заходів щодо боротьби зі змінами клімату, сценарію, відомого як RCP4.5.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь