Спецпроєкти

Готелі обладнують під лікарні, а палаци у Каннах – під житло для бездомних?


Через поширення коронавірусу більшість країн світу запровадили карантин та закликали всіх людей залишатися вдома. Та як бути тим, у кого немає дому?

Безпритульним у час пандемії особливо складно. У них стає менше підробітків, пожертв, можливостей поїсти, банально помити руки. Вони серед тих, хто в групі ризику інфікування коронавірусом, оскільки їхній імунітет часто слабкий.

По всьому світу їм шукають притулки для самоізоляції. Так, після того як Каннський кінофестиваль перенесли на кінець червня, влада дозволила розмістити в Палаці фестивалів бездомних людей. Про це повідомляє France 24.

На вході до Палацу фестивалів охоронець вимірює температуру кожному бездомному. У приміщенні є їдальня, душ і вільний простір з телевізором і настільними іграми, а у великому холі стоїть три ряди розкладачок для сну. «У нас тут щоночі від 50 до 70 людей», – каже Домінік Од-Лассет, чиновник каннської ратуші.

Найчастіше безпритульних селять у готелі. Так, у Парижі більшість столичних готелів пустують через відсутність туристів. У зв’язку із цим влада збирається пустити жити в готелі всіх нужденних, аби вони отримали можливість самоізолюватися в безпечному місці, знизивши ризик зараження коронавірусом.  Номери в готелях буде бронювати міська влада. Уже заброньовані 50 номерів у тризірковому готелі CIS Paris Kellerman, а готелі групи Accor готові надати близько 500 номерів. У кожному поселять по одній людині, щоб уникнути зайвих контактів між людьми.

У Каліфорнії, де понад 100 000 безпритульних людей живуть на вулиці, уряд штату працює над тим, щоб закуповувати номери в готелях і мотелях та надавати їм тимчасовий притулок.

Також у зв’язку з переповненістю лікувальних закладів пацієнтами, готелі стали перетворювати на лікарні, де лікуватимуть хворих на коронавірус пацієнтів. Наприклад, чотиризірковий готель Ayre Gran Hotel Colón у центрі Мадрида був перетворений на тимчасову медичну установу для лікування пацієнтів з легкими випадками коронавірусу. Ще 40 готелів в Іспанії запропонували владі близько 9 000 ліжок для майбутніх пацієнтів.

У Великій Британії мережі готелів Best Western, Travelodge та Hilton також ведуть переговори з Національною службою охорони здоров’я, аби перетворити готелі на імпровізовані медичні відділення.

В інших готелях планують ізолювати осіб, які контактували з хворими, аби зменшити ризики інфікування, та окремо медичних працівників, які щодня серйозно ризикують захворіти на коронавірус та згодом передати його членам своєї родини.  Так, наприклад, робили в Ухані.

Так само в Нью-Йорку, де стрімко зростає кількість хворих на коронавірус, а лікарні переповнені, планують орендувати близько 10 000 ліжок у готелях та університетських гуртожитках, аби забезпечити лікування та самоізоляцію хворих на Covid-19. Таку ж ініціативу запустять у Чикаго, Каліфорнії та Вашингтоні.

Разом проти коронавірусу: збираємо 1 000 000 грн на захисні костюми для лікарів. Твій внесок важливий!

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь