Спецпроєкти

Найшвидший тест та апарати ШВЛ з масок для дайвінгу. Перемоги дня в боротьбі з коронавірусом


  1. Станом на 25 березня у світі одужало 111 933 особи.

2. Громадська організація «Пацієнти України» запустила сайт для збору коштів на допомогу лікарям та медичним закладам у боротьбі з коронавірусом. Усі охочі можуть допомогти лікарям, придбавши захисні маски, костюми, окуляри та рукавички або пожертвувавши кошти для цього. Вони також набирають команду волонтерів.

3. ООН виділить $33 млн допомоги Україні для протидії розповсюдженню коронавірусу SARS-CoV-2.

Кошти підуть на проєкти для східних регіонів України у сферах охорони здоров’я, продовольства та товарів першої необхідности, проєктів, які допомагають літнім людям та людям з інвалідністю, а також проєктів дистанційної шкільної освіти.

4. У Парижі під час карантину проба якости повітря показала найкращий результат за 40 років. Про це свідчать дані французької організації з моніторингу якости повітря Airparif.

Повідомляється, що протягом тижня з 16 по 20 березня у паризькій агломерації спостерігається поліпшення якости повітря на 20-30% після скорочення викидів оксиду азоту на понад 60%. Це пов’язано із суттєвим зменшенням руху наземного та повітряного транспорту після введення карантинних заходів.

5. У Сінгапурі лабораторія NanoBio при Агентстві з питань науки, технологій та досліджень розробила швидкий тест, який визначає коронавірус за 5 хвилин. Водночас це не експрестест, а ПЛР-тест. Після того як тест затвердять, він буде найшвидшим на визначення коронавірусу.

Учені провели попередні клінічні підтвердження в лікарні KK Women’s and Children’s Hospital, використовуючи зразки реальних пацієнтів і виявили, що тест дає дуже точний результат. Лабораторія планує подати тест на затвердження за місяць. Після цього його зможуть адаптувати для використання в клініках загальної практики.

6. Італійські інженери виробляють апарати для вентиляції легень з масок для дайвінгу. Вони почали робити 3D-принтери, здатні перетворювати маски для дайвінгу на функціональні маски для кисневої терапії.

У масці, яку назвали Easybreath, прозорий пластик закриває все обличчя і дозволяє дихати носом і ротом. Повітря входить через трубку, розташовану у верхній частині маски. Інженери вкоротили верхню трубку маски, замінивши її адаптером, надрукованим на 3D-принтері.

Разом проти коронавірусу: збираємо 1 000 000 грн на захисні костюми для лікарів. Твій внесок важливий!

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь

Долучайтеся до нашого Telegram-каналу з тестами! 😎