Спецпроєкти

Поширення коронавірусу в Україні та світі станом на 30 березня


За даними Центру громадського здоров’я, станом  на ранок 30 березня в Україні 480 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 11 летальних, 6 пацієнтів одужало. За останню добу було зафіксовано 62 нових випадки:

▪️Вінницька область — 23 випадки;
▪️Волинська область — 2 випадки;
▪️Дніпропетровська область — 8 випадків;
▪️Донецька область — 6 випадків;
▪️Житомирська область — 5 випадків;
▪️Закарпатська область — 1 випадок;
▪️Запорізька область — 11 випадків;
▪️Івано-Франківська область — 41 випадок;
▪️Кіровоградська область — 4 випадки;
▪️м. Київ — 102 випадки;
▪️Київська область — 49 випадків;
▪️Львівська область — 6 випадків;
▪️Луганська область — 2 випадки;
▪️Одеська область — 8 випадків;
▪️Полтавська область — 1 випадок;
▪️Рівненська область — 11 випадків;
▪️Сумська область — 9 випадків;
▪️Тернопільська область — 60 випадків;
▪️Харківська область — 1 випадок;
▪️Херсонська область — 1 випадок;
▪️Хмельницька область — 2 випадки;
▪️Чернівецька область — 75 випадків;
▪️Черкаська область — 50 випадків;
▪️Чернігівська область — 2 випадки.

Статистика захворювання по вікових групах в Україні є такою:

  • Від 0 до 10 років – 5,4%;
  • Від 11 до 20 років 4,5%;
  • Від 21 до 30 років 12,5%;
  • Від 31 до 40 років 22,4%;
  • Від 41 до 50 років 20,4%;
  • Від 51 до 60 років 21,3%;
  • Від 61 до 70 років 11,9%;
  • Від 71 до 80 років 1,4%;
  • Від 81 до 90 років  0,2%.

З 29 березня Україна працюватиме за оновленими медичними стандартами надання медичної допомоги хворим на COVID-19. Пацієнтів з легкою формою захворювання, які не мають ризику ускладнень, а також пацієнтів, що одужують та вже не потребують цілодобового нагляду лікарів, рекомендовано лікувати амбулаторно, тобто в домашніх умовах.  Згідно з оновленим стандартом МОЗ, госпіталізація передбачена для заражених середнього і тяжкого стану.

Водночас Кабінет міністрів посилив карантинні заходи щодо українців, які повертаються з-за кордону.

Уряд зобов’язав всіх новоприбулих дотримуватися режиму обсервації, який триватиме два тижні. Це стосується всіх, хто повернеться після 28 березня.

«Ухвалена постанова передбачає, що на людей, які мали контакт з хворим на коронавірусну хворобу або хворіють на коронавірусну хворобу та не потребують госпіталізації, покладається обов’язок дотримуватись режиму самоізоляції з метою запобігання поширенню хвороби в Україні»,  повідомили у МОЗ.

Для того, щоб забезпечити ізоляцію новоприбулих, влада домовляється з готелями, в яких введуть спеціальні заходи безпеки.

Також в Україні створили 567 мобільних бригад, які виїжджатимуть до пацієнтів,  щоб забирати зразки для проведення тестування у вірусологічних лабораторіях методом ПЛР та визначили 240 медзакладів для госпіталізації пацієнтів, інфікованих коронавірусом.

Станом на 30 березня у світі зареєстрували понад 722 тис. випадків зараження коронавірусом. Видужали майже 152 тис. людей, померли — майже 34 тис. Найбільшу кількість інфікованих зафіксували у США — 142 502. Італія на другому місці за кількістю інфікованих — там 97 689.

Водночас в Італії епідемія COVID-19 наближається до піку. Міністр охорони здоров’я країни П’єрпаоло Сілері зазначає, що за тиждень, або максимум за 10 днів варто очікувати зниження кількості нових випадків інфікування.

Натомість Трамп вважає, що у США пік коронавірусу настане через два тижні. До 30 квітня він продовжив обмежувальні заходи у країні, хоча раніше розраховував, що їх скасують до Великодня, 12 квітня.

У Китаї можлива друга хвиля коронавірусу через інфікування людей, які повернулись з-за кордону, пише Reuters з посиланням на Національну комісію з охорони здоров’я Китаю. За даними комісії, за останні сім днів Китай повідомив про 313 випадків коронавірусу у людей, які повернулись з-за кордону.

Разом проти коронавірусу: збираємо 1 000 000 грн на захисні костюми для лікарів. Твій внесок важливий!

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь

Долучайтеся до нашого Telegram-каналу з тестами! 😎