Спецпроєкти

Чи можуть втрата нюху й смаку бути симптомами COVID-19?


Втрата здатности відчувати запахи й смаки може бути одним із симптомів інфікування коронавірусом. Про це повідомляє видання TIME.

Лікарі з Китаю, США, Ірану, Італії та Німеччини помітили збільшення повідомлень про аносмію (втрату нюху), пов’язану з підтвердженими випадками коронавірусу. Британські лікарі розглядають імовірність додати до переліку симптомів COVID-19 втрату нюху й смаку, які можуть свідчити про захворювання вірусом COVID-19.

Зараз найпоширенішими симптомами COVID-19  є лихоманка – підвищену температуру фіксували в майже 90% випадків, сухий кашель – 70% випадків, у третині випадків – це втома та біль у м’язах. Інші симптоми: задишка, запалення горла, головний біль, жар.

Водночас втрату здатности відчувати запах та смак фіксували в людей, які були заражені коронавірусом, але не мали інших симптомів. У Південній Кореї, де тестування на COVID-19 широко поширене, близько 30% пацієнтів з підтвердженими результатами повідомили про аносмію. Більшість із них – молоді люди.

«Молоді пацієнти можуть не мати жодних значних симптомів, як-от кашлю чи підвищеної температури, але в них може спостерігатися втрата нюху чи смакових відчуттів, що вказує на те, що вірус в носовій порожнині», – зауважив отоларинголог Нірмал Кумарм.

ВООЗ поки не додали аносмію до списку симптомів коронавірусу, що ним повинні керуватися медичні працівники під час обстеження пацієнтів, які могли бути заражені коронавірусом. Наразі проводяться дослідження, а медичні працівники радять колегам враховувати цей симптом під час обстеження пацієнтів з підозрою на коронавірус.

Водночас британське співтовариство отоларингологів закликає людей без жодних інших симптомів, але з втратою відчуттів (нюху і смаку) самоізолюватися для зменшення ризику поширення вірусу.

Разом проти коронавірусу: збираємо 1 000 000 грн на захисні костюми для лікарів. Твій внесок важливий!

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ 7 настільних ігор для вечорів з домашніми

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь