Спецпроєкти

Щастя — фундамент сильної команди, або 5 правил ефективного менеджменту


Багато бізнесменів замість того, щоби бути «головою» свого бізнесу, стають його «руками» — замикають усі процеси на собі і тонуть в операційній рутині. Ні про яку стратегію розвитку компанії не йдеться — не вистачає часу навіть про неї думати.

Є різні причини такої ситуації, але одна з головних — нездатність власника бізнесу побудувати сильну команду. Команда в бізнесі — це один з головних активів. Розглянемо кілька правил, які допоможуть перестати бути «вузьким місцем» своєї компанії і побудувати сильну команду.

Правило №1: сформувати ефективну організаційну структуру

Організаційна структура — це «скелет» компанії. Від того, як вона збудована, залежить ефективність будь-якого бізнесу. Однією з поширених помилок, що допускають власники компаній при побудові організаційної структури, є створення «гібридности» — хаотичної багатофункціональности співробітників, коли одна людина виконує велику кількість непов’язаних між собою обов’язків. Деякі думають, що це дозволяє заощадити. Насправді ж такий співробітник розфокусований, свої обов’язки виконує неефективно, намагаючись одночасно закривати тисячу і одне завдання.

Співробітників, які мають виконувати змішані функції, Кирило Куницький, засновник компанії «Бізнес-Конструктор», називає «гібридами».

З «гібридами» в організаційній структурі потрібно боротися. Для цього власник бізнесу повинен, по-перше, дуже добре уявляти ефективну структуру своєї компанії, а по-друге, методично втілювати її в реальність. Будь-який бізнес складається з одних і тих самих «кубиків», і головне завдання власника — зрозуміти, які центри відповідальности потрібні в його компанії, і пов’язати їх в ефективну організаційну структуру.

Правило №2: організувати якісний процес підбору персоналу

Не кожен співробітник — ваш співробітник. Це аксіома. Саме підбір грає вирішальну роль при побудові сильної команди. Кожна людина має індивідуальний характер, сформований протягом усього її життя, і це не змінити. Навіть не треба намагатися. Бізнес — комерційна організація, а не реабілітаційний центр. Саме тому в компанії вкрай важливо запровадити ефективну функцію підбору персоналу.

Однак передусім важливо застерегти від однієї поширеної помилки: НЕ делегуйте підбір співробітників керівникам підрозділів компанії! Якщо ви хочете знаходити справді сильних співробітників, вам потрібен рекрутер. Внутрішній або зовнішній, але він потрібен.

Головне правило, яким керується Кирило Куницький та команда «Бізнес-Конструктор», — працювати тільки з «красунчиками».

Правило №3: запровадити в компанії програму адаптації нових співробітників

Багато компаній допускають поширену помилку — після прийому співробітника на роботу практично не приділяють часу його навчанню. Внаслідок цього входження новачків на посаду розтягується на кілька місяців. При цьому весь цей час співробітник вже намагається працювати, даючи компанії посередні результати.

Співробітників вкрай важливо вводити в посаду інтенсивно. Інструментом такого введення є програма адаптації. Це структурована система вступного навчання, за допомогою якої співробітник отримує необхідні знання за вкрай короткий термін (2-3 тижні). І наприкінці він повинен обов’язково складати атестацію, причому при прийомі на роботу його потрібно попередити, що, не склавши атестацію, він не пройде випробувальний термін. Це дуже важливо. Уявіть собі виш, у якому скасували сесії. Наскільки сильних фахівців вони будуть випускати? Робіть висновки.

Система вступної адаптації персоналу — найсильніша конкурентна перевага компанії.

Правило №4: на постійній основі розвивати ваших керівників

Люди приходять у компанію, а йдуть від керівника. Від того, наскільки професійно працюють керівники бізнесу, залежить системність і швидкість його розвитку.

Існує дві моделі лідерства — формальне і неформальне.

Формальне лідерство — це управління з позиції влади: я — керівник, ти — підлеглий, будь ласка, виконуй те, що тобі сказано.

Неформальне лідерство — це управління з позиції авторитету. А авторитет ґрунтується на довірі і повазі. Співробітники йдуть за лідером, коли вони йому довіряють і його поважають. Необхідно привчати керівників зводити до нуля формальне лідерство і управляти співробітниками, максимально ґрунтуючись на неформальному лідерстві.

Правило №5: свідомо формувати корпоративну культуру компанії

Корпоративна культура — це єдиний набір звичок, якими живе команда. А звички, як відомо, заразні, люди копіюють поведінку один одного. І так формується корпоративна культура, яка визначає єдиний набір цінностей і принципів.

Корпоративну культуру має будь-яка компанія, незалежно від того, чи є хтось відповідальний за її формування, чи ні. Питання в тому, яка це культура.

Корпоративна культура — це не плакат з принципами компанії на стіні. Це реальні поведінкові звички співробітників, сформовані за допомогою тривалого спілкування про корпоративну культуру на регулярній основі.  

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь