Спецпроєкти

Олдскульне й вічне: 8 серіалів для солодкої ностальгії


У нас вже виходила добірка 65 кращих серіалів Netflix, в якій ми зібрали різні жанри – від документалок до наукової фантастики. Цього разу вирішили трохи поностальгувати та запропонувати вам приєднатися до нас. 

Згадуємо серіали дев’яностих і нульових разом, переглядаємо і мурашимося.

«Твін Пікс»

Якщо ви знайдете людину, яка не любить це дітище Лінча, з вірогідністю у 95% цей серіал просто не дивилася. «Твін Пікс, який дивом випустили на ТБ у 90-ті, одразу причарував глядачів. Це був прорив у жанрі: режисери Лінч та Фрост змішали класичну мильну оперу, детектив, містику, додали фірмової атмосфери, ідеальних акторів, музику Анджело Бадаламенті, і вуаля – вийшов культовий серіал, який передивляються і досі. 

Вбивство школярки, яке перевертає звичне життя маленького містечка, паралельно вскриває всі його гріхи: інтрижки мешканців, їхні скелети у шафі та страшні таємниці минулого. При всій, здавалося б, похмурості сюжету у атмосфері «Твін Піксу» настільки затишно, що хочеться зайти до кафе RR, замовити кави та шматочок вишневого пирога і залишитися там назавжди.

«Могутні рейнджери»

Серіал, від якого народжені у 90-х були в неймовірному захваті в дитинстві. Команда рейнджерів у різнокольорових захисних костюмах за класикою воює проти злодіїв, які намагаються захопити весь світ. Кожен із рейнджерів перетворюється на свого робота-динозавра – тиранозавра, трицератопса, птеродактиля та інших. Коли небезпека аж надто нездоланна, рейнджери об’єднуються та перетворюються на Мегазорда. Дивитися задля ностальгії можна, та є варіант, що ви не зрозумієте, чому років 15 тому були в такому захваті від цього серіалу.

«Секретні матеріали»

Навіть якщо ви цей серіал якимось чином пропустили, музику з нього впізнаєте з тисячі композицій. У «Секретних матеріалах» все як ми любимо: харизматичні головні герої з ФБР, розслідування дивних справ, паранормальні явища, теорії змови, позаземні цивілізації та ще безліч цікавинок. До речі, Малдер і Скаллі є, напевне, найпопулярнішими героями шипперінгу (це коли фанати мріють про романтичні стосунки між героями книг/фільмів/серіалів).

«Друзі»

Чи потрібні тут коментарі? Історія шістьох друзів – Рейчел, Моніки, Фібі, Джоуі, Роса і Чендлера, – які живуть разом, сваряться, миряться, закохуються, з’ясовують стосунки, переживають величезні перемоги і такі ж величезні поразки, стала настільки популярною, що побити цей рекорд ще довго не вдасться. 

«Клініка»

Один з наймеметичніших ситкомів – і один з перших, у якому відійшли від статичного знімання. Камера стала рухлихою, не було дратівливого закадрового сміху, а сюжет про інтернів та їхнє поступове перетворення на офіційних лікарів не раз «запозичували» в інших країнах. Так, очікувати від «Клініки» високого гумору та неймовірної серйозності не варто – це ненапряжний і душевний серіал нульових. І тим не менше, якщо не дивилися, радимо поглянути: діє як антистрес.

«Пагорб одного дерева»

Наша улюблена категорія серіалів, де школярів грають хлопці та дівчата на вигляд 20-25+. Та це дивним чином його аж ніяк не псує, як і не дуже нетривіальний сюжет, збудований на закоханостях, романтичних трикутниках і підліткових проблемах. Серіали про підлітків були популярні як раніше, так і зараз. Та і проблеми глобально не змінилися: непорозуміння з дорослими, нерозділені закоханості, цькування, заздрість, комплекси, бажання, які не здійснюються – про все це і йде мова в серіалі. 

«Офіс»

Є дві версії цього серіалу – британська та американська. Ми говоримо саме про американську, де нестерпного боса грає Стів Карелл. Будні компанії «Dunder Mifflin», яка продає папір, та її працівників – таких саме, як і ми. Вони теж іноді люблять пофілонити, втомлюються від нескінченних обговорень несуттєвих проблем, крутять інтрижки, обговорюють боса, який не контролює себе і може образити буквально парою слів, та при цьому встигають виконувати робочі обов’язки і знаходять час на відпочинок. Душевний і смішний серіал, який, на диво, не втратив своєї актуальності за стільки років.

«Skins»

Відносно «свіженький» у порівнянні з іншими серіалами цієї підбірки. Проблеми британських підлітків, про які дорослі іноді бояться говорити – алкоголь, наркотики, незаплановані вагітності, страх зізнатися у власній гомосексуальності, хвороби, нерозділена закоханість, зради та величезна всеохоплююча нудьга – про все це були серії Skins, від яких підлітки просто не могли відірватися. І, скоріше за все, переглядають і досі. У редакції bit.ua підлітків вже немає, та, зізнаємося, іноді теж передивляємося та ностальгуємо, згадуючи свій період пубертату – здається, він був ще зовсім нещодавно.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь