Спецпроєкти

L’oréal запускає онлайн-курс StandUP з протидії домаганням у громадських місцях


Чи ставали ви свідком домагань у публічних місцях? Чи стикались ви коли-небудь із домаганнями у громадських місцях особисто?

Домагання у публічних місцях, недоречні сексуальні коментарі, непристойні доторки — одна з найпоширеніших проблем, з якою жінки стикаються у сучасному світі. Згідно з даними дослідження компанії Ipsos та експертів з Корнельського університету, 78% опитаних жінок ставали жертвами домагань у громадських місцях, 25% з них зазначили, що їм допомогли. 79% постраждалих зазначають, що втручання сторонніх осіб зіграло важливу роль у вирішенні ситуації. Щонайменше кожна п’ята жінка в Україні принаймні раз була жертвою домагань.

Аби сприяти створенню більш рівноправної культури, що базується на цінностях поваги та гідности, компанія L’Oréal спільно з брендом L’Oréal Paris та неурядовою громадською організацією Hollaback! запускають глобальну кампанію щодо протидії домаганням у публічних місцях: школах, громадському транспорті, концертах, фестивалях, інтернет-просторі тощо. L’Oréal ставить за мету до кінця 2021 року навчити 1 млн жінок та чоловіків у всьому світі, як втрутитись або діяти в ситуації, коли ви стали жертвою домагань у публічному місці або випадково стали їхнім свідком. Нагадаємо, проявами гарасменту можуть бути небажані пропозиції, натяки, жести, погляди, слова, повідомлення чи жарт сексуального змісту, що принижують гідність людини.

Для цього компанії розробили ефективну методику «5D» – Distract, Delegate, Document, Direct, Delay з метою навчити, як діяти в ситуації, якщо ви стали жертвою домагань у публічних місцях або їхнім свідком. Це перевірена методологія –  5 дій, які допоможуть вам навчитися гарантувати безпеку собі та іншим у випадку домагань.

Якщо ви стали свідком домагань у публічних місцях (відеоприклади дивіться на сайті кампанії):

  • Спробуйте відвернути увагу домагача. Наприклад, запитайте про час/дорогу/найближчий банкомат або ж спричиніть переполох, «випадково» щось скинувши.
  • Зверніться до людини, яка зазнала домагань. Дізнайтеся про її стан. Підтримайте та нагадайте, що це аж ніяк не з її/його вини («Ти нічого поганого не зробив»). Наприклад, поставте такі запитання: «З тобою все гаразд?», «Чи можу я з тобою посидіти?», «Чи можу я зараз щось зробити для тебе?» Це чудові способи виявити емпатію.
  • Якщо ви розумієте, що не зможете допомогти власними силами, попросіть про допомогу. Зверніться до людини поблизу, і запитайте її, чи може вона щось вдіяти. Якщо ви в громадському транспорті, можна попросити про співучасть водія чи охоронну службу (якщо є), в барі — бармена або охоронця, в тренажерному залі — когось із його працівників. Ви завжди можете викликати поліцію. Прохання когось іншого допомогти все ще вважається допомогою.
  • Задокументуйте ситуацію та попередьте про це кривдника. Слід пам’ятати кілька речей, перш ніж увімкнути камеру: відстань має бути безпечною, а в кадрі — достатньо, щоб визначити місце розташування, час та дату. Робіть це тільки для того, щоб допомогти людині, яка зазнає тиску. І найголовніше: завжди запитуйте в людини, яку скривдили, що він/вона хоче зробити з відео. Ніколи не публікуйте його в інтернеті і не використовуйте без дозволу.
  • Зверніться до переслідувача напряму. Робіть це лише в крайньому випадку, щоб запобігти насильству. Дбайте про свою безпеку та безпеку людини, яка зазнала домагань. Скажіть переслідувачу, що «це не нормально». Однак не починайте сварку. Просто попросіть переслідувача залишити жертву в спокої або поговоріть з особою, яка зазнала домагань, про те, що відбувається.

Якщо це сталося з вами:

  • Скажіть кривднику припинити, відійти від вас або поясніть, що така поведінка вам неприємна.
  • Попросіть про допомогу. Якщо вам лячно самостійно протистояти домагачеві, ви завжди можете розповісти людям, що оточують вас, що саме сказав або зробив кривдник, тим самим ідентифікувавши його/її. Попросіть когось поблизу залишитися з вами на деякий час чи зателефонувати до органів влади. Під публічним тиском та осудом кривдник може припинити подібну поведінку.
  • Якщо ж ви почуваєтеся в безпеці, спробуйте сфотографувати або зняти на відео те, що відбувається,  або попросіть про це когось поблизу вас.

Долучитися до освітньої програми та пройти онлайн-навчання можна на сайті  standup-international.com. 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь