Спецпроєкти

Алгоритм проведення тестування на коронавірусну інфекцію COVID-19

Разом проти коронавірусу: збираємо 1 000 000 грн на захисні костюми для лікарів. Твій внесок важливий!

Клінічні та адміністративні команди Університету Вашингтону розробили політику та протоколи у відповідь на спалах COVID-19 у Вашингтоні. 

Більшість цих документів почали писати з понеділка, 24 лютого 2020 року, і постійно оновлюють у міру розвитку ситуації COVID-19. Подаємо переклад статті з публічного сайту UW Medicine COVID-19 про критерії тестування на SARS-CoV-2 (COVID-19).

Тестування – один з найефективніших та найдієвіших способів, для того аби  перевірити велику кількість людей та визначити, кого потрібно ізолювати, де вірус вражає найбільше та у кого є імунітет.

На COVID-19 слід перевіряти: 

?госпіталізованих із захворюваннями нижніх дихальних шляхів;

?медичних працівників;

?представників професій громадської безпеки (наприклад, правоохоронців, пожежників, працівників швидкої допомоги);

?людей, які працюють у закладах чи установах, для яких характерне скупчення збудників хвороб (наприклад, заклади охорони здоров’я, освітні установи, виправні заклади, притулки, інші місця скупчення людей).

Пацієнти із симптомами COVID-19, які повинні звернутися до свого лікаря та зробити тест на COVID-19, якщо їхні симптоми погіршуються або лікар рекомендує пройти тестування: 

?люди у віці понад 60 років;

?пацієнти з хронічними захворюваннями;

?вагітні.

Молодим та здоровим людям з легким перебігом хвороби проходити тестування не потрібно. Вони повинні самоізолюватися протягом 7 днів або 72 годин після зникнення симптомів, залежно від тривалости хвороби. 

Тестування не рекомендовано проходити людям без симптомів.  Так само негативний результат тесту не гарантує, що немає зараження.

Тестування необхідне, якщо симптоми гострої респіраторної інфекції спостерігаються у  вразливих груп населення. Це люди похилого віку (вік ≥ 60 років), особи з ослабленим імунітетом (які мають рак, хронічні захворювання легенів, гемодіаліз, ВІЛ-інфекцію, пережили трансплантацію органів, вживають імунодепресанти), вагітні, люди без постійного місця проживання або ті, котрі живуть у притулках (наприклад, гуртожитки, братства, федерації, в’язниці, кваліфіковані заклади для престарілих, сімейні будинки для дорослих).

Водночас тестувати потрібно і тих, котрі в останні 14 днів перед виникненням симптомів подорожували до уражених регіонів, мали близький контакт з підтвердженим хворим 9риблизно 2 метри від хворого на COVID-19 протягом тривалого проміжку часу.), перебували в медичних установах (включно з будинками престарілих).

 

Методичні рекомендації щодо тестування пацієнтів на імуносупресивній терапії на SARS-COV-2 та респіраторні віруси

Рекомендовано замовляти тести на коронавірус разом з експрестестом на грип/респіротарно-синцитіальну інфекцію або з розширеною тест-панеллю на респіраторні віруси для пацієнтів з респіраторними симптомами. 

Не ігноруйте інших ознак та симптомів протягом коронавірусної епідемії. Пацієнтам з температурою та іншими інфекціями (наприклад, нейтропенічна лихоманка або сепсис) потрібно допомагати згідно з чинними протоколами лікування.

Медичні показання Тест на коронавірус Експрестест на грип/респіротарно-синцитіальну інфекцію чи розширена тест-панель на респіраторні віруси Профілактика поширення інфекції
Немає температури або респіраторних симптомів          Ні Ні Стандартні запобіжні заходи
Температура БЕЗ респіраторних симптомів          Ні

*Так для пацієнтів з трансплантацією органів, хіба що відомо/встановлено, що температура з’явилася з іншої причини

Ні

Стандартні запобіжні заходи

*Для пацієнтів з трансплантацією органу з  температурою мають бути застосовані посилені запобіжні заходи, якщо розглядається можливість зараження коронавірусом

Респіраторні симптоми З або БЕЗ температури

Так  

  • Пацієнти з високим ризиком плоскоклітинного раку
  • Пацієнти з раковими захворюваннями, що лікуються стаціонарно
  • Пацієнти після пересадки цілого органа
  • Інші пацієнти на імуносупресивній терапії
  • Пацієнти із супутніми захворюваннями

Так 

Розширена тест-панель на респіраторні віруси

  • Пацієнти з високим ризиком плоскоклітинного раку
  • Пацієнти з легеневою трансплантацією

Експрестест на грип/респіротарно-синцитіальну інфекцію

  • Інші пацієнти після трансплантації цілого органа
  • Інші пацієнти на імуносупресивній терапії
  • Пацієнти з підвищеним ризиком через супутні захворювання

Одягніть  маску на пацієнта та розмістіть в окремій палаті

Посилені запобіжні заходи під час контакту

*Респіраторні симптоми: кашель, задуха, дихальні шуми та відчуття стиснення в грудях, запалене горло. Виключіть симптоми, що їх зазвичай відносять до алергічних.

*Пацієнти з високим ризиком плоскоклітинного раку: всі пацієнти після трансплантації та на імунотерапії, з гемобластозами та на хіміотерапії, а також з нейтропенією (абсолютний показник нейтрофілів <500)

*Інші на імуносупресивній терапії: біологічні агенти для імуносупресії, стероїди >0.5 мг/кг/добу преднізону або еквівалента, вроджений або набутий імунодефіцит

*Пацієнти із супутніми захворюваннями: вік >60, діабет, хронічна ниркова недостатність, рак легенів, хронічні легеневі захворювання, цироз печінки.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь