Спецпроєкти

5 виконавців, які стали культовими за кордоном, але майже невідомі в нас


Разом проти коронавірусу: збираємо 1 000 000 грн на захисні костюми для лікарів. Твій внесок важливий! 

Коли ми дивимося американські та британські шоу і фільми, можемо легко пропустити багато пасхалок, відсилок і цитат із західної масової культури. Часто це стосується саме музичних виконавців, які гриміли на сценах та безперервно крутилися по радіо в минулому столітті. До того ж це насправді круті музиканти, яких варто послухати та зацінити кожному/-ій. Якщо ви цього досі не зробили, звісно.

Щоб полегшити це завдання, ми зібрали 5 голосних імен і назв гуртів, які могли промайнути повз вас, але суттєво вплинули на попкультуру. 

Prince

У багатьох країнах Прінса навіть не потрібно представляти: там він музична ікона та легенда, а його ім’я відоме нарівні з Майклом Джексоном. У вісімдесятих і дев’яностих (його найзірковіший час) Прінс влаштовував масштабні та яскраві виступи, епатував слухачів своїм образом, знімав революційні кліпи та випускав хіт за хітом. Найвідоміші його пісні: «Purple Rain», «1999», «Little Red Corvet». Загалом Прінс був дуже продуктивним і фактично побудував власну музичну імперію із сотнями пісень, величезними накладами альбомів, сміливими фільмами й кліпами та (найголовніше) відданою та численною фанбазою.

Джоні Мітчелл

У нас пісні Джоні Мітчелл відомі переважно в чиємусь іншому виконанні. Але насправді Мітчелл – чи не найважливіша виконавиця в музиці ХХ століття. Вона надихнула багатьох співачок на сольну кар’єру, не боялася експериментувати та не загравала з мейнстримною авдиторією, яку швидко здобула на початку, коли випустила альбом «Blue» (1971). 

Обов’язкові пісні для першого прослуховування: «The Circle Game», «Help Me», «River», «Coyote».

Джеф Баклі

Смерті деяких артистів стають культурним шоком для публіки. Таким, який був після Емі Вайнгауз або Курта Кобейна. Схоже потрясіння музичні фанати пережили в 1997 році, коли тридцятирічний рок-музикант загинув на піку своєї слави. У 1994 році Джеф Баклі випустив свій єдиний прижиттєвий альбом «Grace», кілька років провів у світових турне, здобув величезну популярність, але його не стало посеред роботи над наступною платівкою.

Особливої популярности набув кавер Баклі пісні «Hallelujah», та для розуміння творчости співака варто слухати його самостійний альбом.

Fleetwood Mac

Свого часу цей рок-гурт порівнювали із The Beatles, ABBA та Police. Їхній альбом «Rumours» настільки сколихнув Америку та Європу, що тривалий час його вважали одним з найуспішніших альбомів у історії музики загалом. Щоб зрозуміти звучання гурту, радимо послухати пісню «Go Your Own Way».

Порівняно з багатьма аналогічними гуртами, Fleetwood Mac справді довго утримували популярність: упродовж чотирьох десятиліть, із шістдесятих до кінця дев’яностих. Це стало можливим завдяки постійним змінам і експериментам гурту, чиє звучання варіювалося відповідно до доби та викликів часу.

Марвін Гей

Марвін Гей був «Елвісом» свого часу та докорінно змінив жанр ритм-енд-блюзу. Через музику він протестував, висловлював свої політичні погляди, прагнув змінити суспільство. Це було нехарактерно для цього жанру та досить ризиковано для виконавця й продюсерів: альбоми могли просто не мати відгуку в публіки. Але його платівка «What’s Going On» 1971 року потрапила в потрібний нерв часу: США переживали період соціальних протистоянь, а настрої Гея відповідали запитам слухачів.

Але до популярної культури Марвін Гей потрапив не лише завдяки своїй музиці (яка безсумнівно варта прослуховування), але й через історію своєї загибелі. Під час сварки співака вбив власний батько, двічі вистріливши в Марвіна з пістолета. Згодом цей факт неодноразово згадували у фільмах, піснях і серіалах.

Знання українців про світову популярну музику почали формуватися відносно нещодавно: перша потужна хвиля інформації дійшла до нас лише в дев’яностих. До цього в Україну потрапляли тільки поодинокі гурти і виконавці. Інколи вмикався режим «пощастило – не пощастило».

Ситуація справді змінилася з поширенням інтернету. Зараз, коли топи рекомендацій на платформах враховують загальносвітові тренди, а пошук став універсальним для різних країн, популярність світових зірок розподілено більш-менш рівномірно. Це, звісно, несе загрозу для локальних виконавців, яким усе важче пробиватися до перших сходинок навіть місцевих чартів. Але це вже зовсім інша історія.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь