Медичний протокол проведення стерильних процедур у новонароджених із підтвердженим або виключним статусом
Поки не доведено, що вірус передається від матері до немовляти. Наприклад, у Київській області, перша породілля народила цілком здорову дитину. Та вірус, що охопив зараз світ, не досліджений до кінця, і його наслідки мають різний характер, тож не варто робити висновки з поодиноких випадків.
Хоча результати досліджень пандемії COVID-19 свідчать про те, що серед хворих на коронавірус дітей менше, ніж дорослих, медичному персоналу дуже важливо виконувати стерильні процедури з пацієнтами-немовлятами.
Якщо підтверджено коронавірусну інфекцію в новонароджених:
- згідно з вказівками, встановленими Службою охорони здоров’я працівників, крім стерильного одягу, необхідно носити всі засоби індивідуального захисту (далі ЗІЗ) проти повітряно-крапельних інфекцій, включно з респіраторною маскою N-95 та маскою для захисту обличчя;
- виконуючи складні завдання, одягати ЗІЗ потрібно за межами палат пацієнтів з негативним тиском;
- стерильний одяг можна одягати в палаті пацієнта.
Якщо допомогу надають у приміщенні, то може знадобитися додатковий член процедурного персоналу, повністю одягнутий у ЗІЗ. Медпрацівникові необхідно протирати металевий лоток санітарними серветками (ще поза палатою пацієнта) і розкласти на металевій таці процедурні набори/приладдя, стерильні халати, рукавички, завіси, шапочки (в жодному разі НЕ завозити процедурний візок у палату пацієнта).
Протокол надання допомоги:
- Необхідно увійти до палати пацієнта з металевою тацею/процедурним приладдям (прикритим).
- Надягти шапочки вже в палаті.
- Відкрити стерильні предмети на процедурному візку.
- Одягнути стерильний халат, рукавички та ЗІЗ.
- Виконати процедуру.
- Зняти стерильний халат, рукавички та ЗІЗ.
- Зняти весь одяг та обладнання.
Джерело: UW Medicine COVID-19
Переклад: Соломія Яськів