Спецпроєкти

Уряд посилює карантинні заходи. Список нових обмежень


Разом проти коронавірусу: збираємо 1 000 000 грн на захисні костюми для лікарів. Твій внесок важливий! 

Уряд затвердив список додаткових обмежень для посилення карантинних заходів проти поширення коронавірусу. Про це у відеозверненні заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Згідно з постановою, на кордоні України працюватиме лише 21 пункт пропуску громадян. Для тих, хто повертається з-за кордону, діятиме обов’язкова обсервація на 14 днів.

З 6 квітня уряд вводить нові обмеження та заборонив:

  • перебувати у громадських місцях без вдягнутої маски, респіратора;
  • пересуватися вулицями більше ніж по дві особи, крім супроводу дітей;
  • перебування в громадських місцях осіб, які не досягнули 14 років без супроводу батьків;
  • відвідування спортивних та дитячих майданчиків;
  • відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон, крім вигулу домашніх тварин однією людиною та у випадку службової необхідності;
  • відвідування установ і закладів, що надають паліативну допомогу, соціального захисту, установ і закладів, що надають соцдопомогу;
  • самовільно залишати місця самоізоляції/обсервації;
  • перебувати на вулицях без документів, що посвідчують особу.

 

Роз’яснення:

1. В усіх громадських місцях ви маєте бути в масці чи респіраторі. Громадське місце – це частина будь-якої споруди, яка доступна або відкрита для населення, в тому числі за плату (під’їзди, підземні переходи, стадіони; парки, сквери, дитячі майданчики, стадіони, зупинки громадського транспорту, ліфти, державні установи, медичні установи та інше).

Перелік громадських місць може бути розширений органами місцевої влади. Наприклад, у м. Києві до громадських місць відносяться також зупинки громадського транспорту та 50-метрова зона навколо них; церкви та 50-метрова зона навколо них; заклади торгівлі закритого і відкритого типів, зокрема торгові ряди та ринки; кінотеатри та прилегла до них територія тощо.

2. Наявність у людини документів дозволить перевірити, чи не мусить вона бути на самоізоляції, або в обсервації. А також дасть можливість органам правопорядку застосовувати адміністративну відповідальність для порушників правил карантину ( штраф від 17 тис. грн до 34 тис. грн.)

3. Людям літнього віку, тим, що знаходяться на самоізоляції (крім хворих на COVID-19) та про яких немає кому подбати, дозволено відвідувати магазини та інші місця торгівлі, які розміщені на відстані не більше, ніж 2 кілометри від місця самоізоляції. Вони мають дотримуватися масочного режиму.

Окрім того, Уряд доручив обласним державним адміністраціям вжити додаткових заходів до виявлення та обслуговування одиноких осіб та осіб, які одиноко проживають, серед громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, осіб, які перебувають на самоізоляції, та організувати належний соціальний супровід.

У відеозверненні глава уряду підкреслив, що в Україні не будуть зупиняти товарообіг, промислові підприємства та критичну інфраструктуру: «Україна не може дозволити собі не працювати пів року, чи навіть два-три місяці. За нашими розразунками, за три тижні ті хто вже є хворими.мають одужати. А введені обмеження завадять хворобі поширюватися далі».

Якщо буде зафіксована динаміка зниження захворюваності, то в кінці квітня можна буде почати поступове послаблення карантинних заходів.  Цей процес планують проводити у кілька етапів.

За словами голови уряду, наприкінці квітня на роботу підуть люди працездатного віку. Паралельно буде частково відновлюватися рух громадського транспорту. Це дозволить вже з початку травня почати рестарт економіки. При цьому для старших людей, студентів і школярів карантин буде продовжуватися.

«Оскільки загроза поширення коронавіруса за три тижні нікуди не зникне, обмеження на прогулянки, масові зібрання та інші розваги все одно діятимуть. Всі без винятку будуть зобов’язані носити маски», – підкреслив Шмигаль.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь