Спецпроєкти

Контрольний список для виписки з лікарні для пацієнтів з підтвердженим коронавірусом

Разом проти коронавірусу: збираємо 1 000 000 грн на захисні костюми для лікарів. Твій внесок важливий!

Вивчаючи закордонні практики і протоколи, наш проєкт допомагає українським медичним працівникам отримати необхідні рекомендації в умовах боротьби з інфекцією COVID-19.

Ми публікуємо рекомендації медичної школи університету Вашингтона щодо протоколу виписки з лікарні пацієнтів з підтвердженим коронавірусом. 

Місце, де буде перебувати виписаний з лікарні:

 • необхідно перевірити, щоб це було приватне житло;
 • задокументувати контактний номер пацієнта, а також ім’я та контакти соціального працівника, відповідального за пацієнта;
 • перевірити, чи належні умови проживання (залежно від стану пацієнта на момент виписки).

Самообслуговування:

 • необхідно переконатися разом з медичним працівником та медсестрою в тому, що пацієнт може самостійно задовольнити власні потреби;

   Якщо пацієнту необхідна стороння допомога, переконатися, що він отримає її вдома.

    Якщо пацієнт не може задовольняти власні потреби самостійно, розглянути варіант продовження стаціонарного лікування.

 • переконатися, що пацієнт має достатньо ресурсів/підтримки, щоб забезпечити себе їжею та іншими життєво необхідними товарами протягом наступних 1-2 тижнів, доки триватиме карантин;

    Якщо пацієнт не може цього зробити,  розглянути інші можливості отримання соціальної підтримки.

 • провести оцінку необхідного медичного обладнання, що може знадобитися пацієнтові, та розглянути можливість використання лікарняного обладнання, якщо служба соціальної підтримки не може його надати.

Медикаменти для виписки:

 • необхідно забезпечити пацієнта щонайменше 14-денним запасом ліків, щоб вистачило на весь карантин, або переконатися в тому, що пацієнт має необхідні запаси вдома.

Матеріали для виписки:

 • 10 хірургічних масок (жовті) для інфікованих пацієнтів, яких відпускають додому.

Транспортація:

 • необхідно впевнитися, що пацієнт поїде додому на приватному транспорті (інфікований пацієнт мусить надіти маску в машині)
 • якщо приватного транспорту немає, потрібно організувати швидку.

Інструкція щодо виписки з лікарні

 1. Необхідно надати пацієнту та іншим членам родини інструкції щодо домашньої ізоляції.
 2. Роздрукувати найсвіжіші інструкції Вашингтонського відділу охорони здоров’я для пацієнтів, які повертаються додому з підтвердженим коронавірусом, та додати їх до медичної карти пацієнта. Ось посилання.
 3. Додати цей вебсайт до інструкції для родичів і близьких інфікованого на коронавірус пацієнта. Варто подумати над тим, щоб роздрукувати цей матеріал, якщо в пацієнта та його родини немає доступу до інтернету.

Необхідно додати такі положення до документів, що їх пацієнт отримає під час виписки:

 • Оскільки у Вас знайшли/підозрюють коронавірус, Ви маєте залишатися вдома протягом наступних 7 днів або доки мине 72 години після зникнення всіх симптомів (кашель, важке дихання, біль у м’язах, хворе горло). Після завершення цього терміну подальше тестування не обов’язкове. Якщо Вас виписали до отримання результатів, з Вами зв’яжуться.
 • Якщо у неінфікованих людей, які проживають разом з Вами, починають проявлятися симптоми захворювання (кашель, важке дихання, біль у м’язах, хворе горло), будь ласка, зателефонуйте у швидку.
 • Повідомте свого терапевта про COVID-19-позитивний статус у Вас. Терапевт допомагатиме вам лікуватися. Якщо Ви збиралися на запланований візит до лікарні, зателефонуйте туди, можливо, доведеться перенести дату відвідування, особливо якщо у Вас все ще є симптоми захворювання.

Рекомендуємо видати пацієнтам брошуру «Факти про коронавірус». Її можна знайти за  цим посиланням. Буклет доступний багатьма мовами.

 

Джерело: Medicine COVID-19 website

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь