Спецпроєкти

Засоби індивідуального захисту для медичних працівників/практикантів/студентів

Разом проти коронавірусу: збираємо 1 000 000 грн на захисні костюми для лікарів. Твій внесок важливий!

З поширенням пандемії COVID-19 UW Medicine має вживати надзвичайні заходи щодо збереження засобів індивідуального захисту (далі ЗІЗ), зважаючи на обов’язок досконало лікувати пацієнтів, стежити за добробутом персоналу і виконувати навчальну місію. 

Положення щодо збереження ЗІЗ базуються на відгуках клінічних зацікавлених за всіма напрямами догляду в UW Medicine. Це стосується саме тих звернень пацієнтів, коли потрібне використання ЗІЗ (незалежно від показань). З пацієнтами, які не потребують використання жодних ЗІЗ, співробітники, лікарі, практиканти та студенти повинні продовжувати зустрічатися як зазвичай. 

Оскільки ситуація з пандемією COVID-19 тільки розвивається, загальні вказівки або більш конкретна інформація щодо збереження ЗІЗ можуть змінюватися.

ЗІЗ – це маски, маски із захисною стороною, повнопрофільна захисна маска, захисні окуляри, респіратори PAPR та CAPR, халати, хірургічні халати, хірургічні маски.

 

                      Загальні положення щодо збереження ЗІЗ 

 1. Кожен заклад повинен підтримувати контроль доступу до всіх ЗІЗ у медичних магазинах.
 2. Медичні магазини повинні проводити інвентаризацію всіх предметів ЗІЗ та повідомляти ці дані UW постачальникам, а UW Medicine – команді служби логістики при НС.
 3. Медичним магазинам у всіх закладах необхідно вести облік відстеження всіх предметів ЗІЗ, що випускаються. Журнал належить переглядати щоденно, а про будь-які раптові збільшення або зменшення – повідомляти керівникові служби логістики при НС.
 4. Стаціонарні відділення повинні щодня відстежувати постачання ЗІЗ та звітувати медичним магазинам. Ці дані необхідні, щоб розраховувати коефіцієнт використання кожної одиниці ЗІЗ («швидкість зношування»).
 5. Усі поставки ЗІЗ належить здійснювати у визначеному та контрольованому місці.
 6. Усі прості маски («жовті маски») для відвідувачів мають бути вилучені з громадських місць. Маски повинні бути доступними пацієнтам із симптомами та відвідувачам під час реєстрації в пунктах пропуску.
 7. Прості маски мають бути розміщені в захищеному та контрольованому місці і так само бути захищені, якщо не використовуватимуться.  Це особливо важливо в багатолюдних приміщеннях на кшталт відділу швидкої допомоги.
 8. Кожному підрозділу/клініці/відділу, що використовує прості маски, потрібно видавати один ящик простих масок на день – загалом 50 масок. Якщо кількість не відповідає потребам підрозділу/клініки/відділу, про це треба повідомити відділ постачання клініки, щоб він проаналізував ситуацію та визначив необхідну надалі кількість масок. Відтак про це належить сповістити медичні магазини, щоб вони скоригували постачання наступного дня. 
 9. Кожному підрозділу/клініці/відділу, які роблять запит на маски із захисними щитками, належить видавати дві коробки на день – загалом 50 масок. Якщо кількість не відповідає потребам підрозділу/клініки/відділу, про це треба повідомити відділ постачання клініки, щоб він проаналізував ситуацію та визначив необхідну надалі кількість масок. Відтак про це належить сповістити медичні магазини, щоб вони скоригували постачання наступного дня. 
 10. Респіратори N95 не можна видавати поза відділами з виявлення COVID-19 або для догляду за пацієнтами, які перебувають вдома з підтвердженим COVID-19 або з підозрою. Ці респіраторні маски можуть використовувати тільки пацієнти зі стандартними запобіжними нормами щодо передачі захворювання повітряно-крапельним шляхом. Місця, в яких доглядають пацієнтів з інфекціями, що передаються повітряно-крапельним шляхом, окрім COVID-19 (наприклад, хворі на туберкульоз), повинні використовувати відновлені респіратори PAPR.
 11. Каптури PAPR можуть використовувати багаторазово окремі особи і, якщо цього вимагає ситуація, багато користувачів. Чистку механізму PAPR необхідно виконувати відповідно до інструкцій виробника.
 12. Підрозділи, в яких зберігаються предмети ЗІЗ та незалучені в догляді за хворими на COVID-19, мають зменшити їхній запас на 50%, щоб забезпечити відповідний розподіл поставок.
 13. Працівники не мають носити ЗІЗ без відповідних вказівок у клінічних установах.
 14. Гарантувати комбінований догляд пацієнтів з протипоказаннями для того, щоб мінімізувати вхід та вихід з кімнати для збереження запасів ЗІЗ.
 15. Варто просити про допомогу членів команди поза межами місць догляду за пацієнтами, щоб отримати та доставити забуті або необхідні предмети догляду.
 16. Операційні зали мають обмежити використання хірургічних масок усіх типів до однієї за зміну, якщо її не застосовують для пацієнта в стандартних запобіжних засобах-крапельках / маска стала мокрою або помітно забрудненою / відбувся вилив крови чи рідини організму на  маску. Хірургічні маски не можна носити поза місцями догляду за пацієнтами.
 17. Жоден ЗІЗ не може бути вилучений з лікарні, якщо тільки його не використовують для догляду за пацієнтами (наприклад, в установах, що надають невідкладну допомогу).
 18. Команди з профілактики та боротьби з інфекціями повинні проводити оцінку ризику, щоб визначити, чи пацієнтів з іншими протипоказаннями (наприклад, МРЗС та ВРЕ) можна виписати. Зміни належить впроваджувати лише тоді, коли це безпечно та доцільно.
 19. Усі медичні працівники повинні представити інші способи збереження ЗІЗ своїм керівникам та старшим медсестрам.

Конкретніша інформація щодо збереження ЗІЗ для працівників медичної сфери, практикантів і студентів

Амбулаторії (первинна допомога, невідкладна допомога, спеціальна допомога)

 1. Усі працівники, стажери/інтерни та студенти-практиканти повинні отримати свої ЗІЗ у відділі/клініці/операційній.
 2. Тільки особистий лікар або медична сестра повинні оглядати пацієнта, одягнувши необхідні ЗІЗ на прийом. Потрібно обмежити кількість входів і виходів до кімнати лише до одного разу та розглянути альтернативні способи спілкування з пацієнтом, наприклад, за допомогою телефону/відеочату. Коли ж потрібен прямий контакт (для огляду пацієнта та будь-якої іншої взаємодії), належить одягати ЗІЗ.
 3. Спільний прийом особистого лікаря та медичної сестри має обмежуватися лише зустріччю пацієнта з медичною сестрою, якщо це тільки не складна ситуація і клінічна консультація не потрібна.
 4. Інтерни та ординатори мають оглядати пацієнтів, якщо вони особисті терапевти пацієнтів у клініці невідкладної допомоги. В іншому випадку всі прийоми в поліклініках мають проводити лише особисті лікарі.
 5. Студенти-медики не повинні оглядати пацієнтів, які потребують використання ЗІЗ, у клініці.
 6. Студенти, які не причетні до медицини, не повинні оглядати пацієнтів, які потребують використання ЗІЗ, у клініці.

 

Місця амбулаторних маніпуляцій (пацієнти, які мають аналізи та виписані того ж дня або наступного) 

Ці можуть бути радіологія, скринінг тіла, КЗ, кабінет бронхоскопії, ЛОР, кабінет пластичного хірурга, рентген-операційна, інші кардіологічні дослідження, амбулаторна операційна, здоров’я травлення (ендоскопія), дерматологія тощо.

 1. Усі працівники, стажери/інтерни та студенти-практиканти повинні отримати свої ЗІЗ у відділі/клініці/операційній.
 2. Тільки особистий лікар або медична сестра повинні оглядати пацієнта, одягнувши необхідні ЗІЗ на прийом. Необхідно обмежити кількість входів і виходів до кімнати лише до одного разу та розглянути альтернативні способи спілкування з пацієнтом, наприклад, за допомогою телефону / відеочату. 
 3. Спільні маніпуляції особистого лікаря та медичної сестри повинні обговорювати відділ/адміністрація з надання досліджень, медична сестра та лікар пацієнта для визначення найбільш доречного підходу.
 4. Помічники мають бути обмежені лише однією особою (одним практикантом або одним стажером, або однією медичною сестрою), яка бере участь у дослідженні, коли обов’язково необхідні ЗІЗ. Додаткові помічники суворо не рекомендовані, за винятком складного характеру процедури, що вимагає безпосередньої участи цих асистентів.
 5. Студенти-практиканти не повинні брати участи в жодних процедурах, що вимагають використання ЗІЗ. Винятком можуть бути інтерни, які перебувають у ротації як ключовій частині планування їхньої кар’єри та вступу до ординатури, яким дозволено брати участь у дослідженнях, – їм можна виділити одну маску на день. Студент повинен перевірити маску на наявність вологи, помітного забруднення, крови або інших рідин організму між оглядами і не використовувати її повторно, якщо хоч один із цих критеріїв дійсний.
 6. Студенти, які не причетні до медицини, не мають брати участь у маніпуляціях, при яких потрібно використовувати ЗІЗ.

Стаціонарна невідкладна допомога та відділення інтенсивної терапії

Рекомендації з урахуванням практики щоденного округлення, стратегії зниження рівня використання ЗІЗ, спостережень за прийомами та приліжковими процедурами, під час яких належить використовувати ЗІЗ.

 1. Усі працівники, стажери/інтерни та студенти-практиканти повинні отримати свої ЗІЗ у відділі/клініці/операційній.
 2. Тільки особистий лікар або медична сестра повинні оглядати пацієнта, одягнувши необхідні ЗІЗ на прийом. Необхідно обмежити кількість входів і виходів до кімнати лише до одного разу та розглянути альтернативні способи спілкування з пацієнтом, наприклад, за допомогою телефону/відеочату. Коли ж потрібен прямий контакт (для огляду пацієнта та будь-якої іншої взаємодії), належить одягати ЗІЗ.
 3. Спільний прийом особистого лікаря та медичної сестри потрібно обмежити до зустрічі пацієнта з медичною сестрою, якщо це тільки не складна ситуація і клінічна консультація не обов’язкова.
 4. Розглянути варіант передачі пацієнтів, які потребують використання ЗІЗ, позаштатним лікарям (якщо такий варіант доступний). Якщо це  неможливо, потрібно дотримуватися рекомендацій, наведених нижче.
 5. У тих випадках, коли стажер/інтерн або клінічний ординатор має брати участь у догляді за пацієнтом, тільки один стажер/інтерн або клінічний ординатор має оглядати його. Якщо пацієнт також потребує огляду особистого лікаря, останній має зайти до кімнати пацієнта самостійно та обговорити випадок зі стажером/клінічним ординатором поза межами кімнати. Необхідно обмежити кількість входів і виходів з палати лише до одного разу (жодного профілактичного огляду) та розглянути альтернативні способи спілкування з пацієнтом, наприклад, за допомогою телефону/відеочату. Коли ж потрібен прямий контакт (для огляду пацієнта та будь-якої іншої взаємодії), належить одягати ЗІЗ. Якщо виникає ситуація, коли необхідно повторно зайти в палату (наприклад, швидка чи невідкладна клінічна проблема), саме особистий лікар має вирішити це питання. Однак якщо лікар не може повторно зайти, один стажер/ординатор (той, хто має найбільше повноважень) повинен увійти до палати пацієнта, щоб вирішити клінічну проблему.
 6. Якщо потрібна приліжкова процедура, варто застосовувати технічні характеристики, описані вище.
 7. Студенти-практиканти не мають оглядати пацієнтів у відділах невідкладної допомоги та у відділах інтенсивної терапії, де обов’язкове використання ЗІЗ.
 8. Студенти, не причетні до медицини, не повинні оглядати пацієнтів у відділах невідкладної допомоги та у відділах інтенсивної терапії, де обов’язкове використання ЗІЗ.
 9. Консультаційні центри мають визначити, чи потрібна безпосередня зустріч із пацієнтом щодня (включаючи первинну консультацію); і якщо рекомендація може бути надана лікарській установі, не бачачи пацієнта, тоді консультант(и) повинен це зробити.
 10. Для тих випадків, де фізичний огляд не потрібен, консультанти можуть розглянути варіант заочної зустрічі; або використати можливості телемедицини. 
 11. У тих випадках, коли спеціаліст має безпосередню зустрітися з пацієнтом (наприклад, фізичний огляд), потрібно незалежно оцінити стан пацієнта, а лікарі-консультанти повинні дотримуватися цих стаціонарних рекомендацій, щоб визначити, яким пацієнтами слід зустрітися з особистим лікарем, а також за яким варіантом працювати, якщо один стажер/інтерн має взяти участь у догляді за пацієнтом. 

Операційні випадки (ті, які потребують стаціонарного перебування після дослідження)

Рекомендовано врахувати використання ЗІЗ для потреб доопераційної, під час операційної та післяопераційної допомоги і не забувати посилатися на дані вище щодо перебування в лікарні.

 1. Усі працівники, стажери/інтерни та студенти-практиканти повинні отримати свої ЗІЗ у відділі/клініці/операційній.
 2. В операційній залі повинен бути тільки особистий лікар, а також мінімальна кількість асистентів-хірургів (медична сестра, ординатор, інтерн). Асистент-студент може допомагати, ТІЛЬКИ якщо його допомога надзвичайно важлива, щоб врятувати життя пацієнта.
 3. Необхідно зберігати маски, використовуючи ту саму маску, навіть якщо є необхідність вийти і повернутися в операційну.
 4. Маску можна використовувати протягом дня за винятком ситуацій, якщо вона стала волога, видимо забруднена або якщо на неї потрапила кров/інша рідина організму. Людина повинна перевіряти маску на наявність вологи, помітного забруднення, крови або інших рідин організму між оглядами, а також змінювати маску, якщо це потрібно.
 5. Студенти-практиканти не повинні брати участь у будь-яких операційних випадках у цей час. Винятком можуть бути інтерни, які перебувають у ротації як ключовій частині планування їхньої кар’єри та вступу до ординатури, яким дозволено брати участь у дослідженнях, – їм можна виділити одну маску на день.
 6. Студенти, не причетні до медицини, не мають брати участь у жодних операційних випадках на цьому етапі.

 

Джерело: UW Medicine COVID-19

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь