Спецпроєкти

Засоби індивідуального захисту для пацієнтів та умови зберігання засобів індивідуального захисту

Разом проти коронавірусу: збираємо 1 000 000 грн на захисні костюми для лікарів. Твій внесок важливий!

Засоби індивідуального захисту вкрай важливі в умовах поширення вірусу. Аби убезпечити медичного працівника і пацієнта, є низка інструкцій, як уникнути зараження і не наразити на небезпеку медичний персонал.

У цьому матеріалі є інформація щодо дій медичних працівників у клінічних умовах з огляду на місце перебування та стан пацієнта. Критерії для тестування та детальніша інформація про ЗІЗ для пацієнтів з підозрою на COVID-19 або підтвердженим діагнозом розміщені на сайті UW Medicine COVID-19 website.

ЗІЗ, які використовують за різних клінічних умов


1 Приклади аерозоль-генеративних процедур: інтубація трахеї, неінвазивна штучна вентиляція легенів, серцево-легенева реанімація, бронхоскопія, аспіраційна санація та інші процедури, що можуть призводити до утворення інфекційного аерозолю.

2 Спостереження: не завжди можливе, якщо двері палати, де перебуває пацієнт, не мають вікна.

ЗІЗ для взяття проби: забір мазка з носогорла може викликати сильний кашель. Рекомендовані стандартні застережні заходи для повітряно-крапельних та контактних інфекцій.

 

Джерело:UW Medicine COVID-19 website.

Переклад: Анастасія Бондаренко

Умови зберігання засобів індивідуального захисту (ЗІЗ), необхідних для надання постекстреної та тривалої медичної допомоги.

(Версія від 15 березня 2020 року)

Контекст: Беручи до уваги поширення пандемії COVID-19, необхідно вжити надзвичайних заходів для зберігання ЗІЗ та підтримувати на високому рівні досконалість у догляді за пацієнтами, добробут персоналу та вірність нашій місії.

Нижчевикладені умови зберігання ЗІЗ базуються на рекомендаціях зацікавлених медичних груп та вказівках різноманітних місцевих, державних та федеральних урядових установах.

Перелік ЗІЗ: захисні маски, повнопрофільні захисні маски, захисні окуляри, респіратори для подачі очищеного повітря, медичні халати, хірургічні халати, хірургічні маски.

ЗАГАЛЬНІ УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ ЗІЗ

 1. Кожен заклад повинен проводити жорсткий контроль доступу до всіх ЗІЗ.
 2. Потрібно щодня інвентаризувати всі ЗІЗ, щоб знати, скільки їх є і скільки вже використано. Результати інвентаризації належить повідомити керівництво.
 3. Необхідно вести журнал усіх ЗІЗ, наданих на кожному рівні та в кожному підрозділі. Журнал належить щодня переглядати, а про будь-яке різке збільшення використання ЗІЗ потрібно повідомляти керівництво.
 4. Усі запаси ЗІЗ потрібно зберігати в спеціально визначеному для них місці, а видавати їх підрозділам та окремим особам належить, реєструючи і контролюючи цей процес.
 5. Заклад повинен відповідати державним та/або обласним рекомендаціям, що пов’язані з умовами відвідування. Повинні бути розроблені спеціальні умови для відвідування постачальників, обслуговуючого персоналу та будь-яких інших осіб, які перебувають у будівлі.
 6. Усі прості маски («жовті маски») для відвідувачів потрібно прибрати з громадських місць. Маски мають бути доступні симптоматичним пацієнтам та відвідувачам, які проходять через пункти пропуску.
 7. Прості маски потрібно покласти в захищеному місці, що постійно перебуває під наглядом.  За такими місцями належить постійно наглядати.
 8. Дізнайтеся, чи мають відвідувачі  доступ до власних ЗІЗ. Відвідувачам, присутність яких не заборонена умовами відвідувань, дайте відповідні ЗІЗ/маски після реєстрації на пункті пропуску.
 9. Розгляньте можливість контактів з пацієнтом через альтернативні способи спілкування, наприклад, через телефон або відеочат, і надавайте ЗІЗ для медичних оглядів та будь-яких інших взаємодій, що передбачають прямий контакт.
 10. У цілях медичної обережности необхідно заздалегідь подумати ситуацію, коли потрібно буде тривалий час залишатися в приміщенні, щоб скоротити використання ЗІЗ. Заручіться допомогою членів бригади, які перебувають ззовні приміщення, щоб отримати чи доставити забуті або необхідні засоби догляду за пацієнтом. 
 11. Працівники не повинні використовувати ЗІЗ не в клінічних або санітарних цілях.
 12. ЗІЗ не можна виносити за межі закладу, крім як для захисту пацієнтів.

 

Джерело: UW Medicine COVID-19 website.

Переклад: Владислав Лепкий

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь