Рекомендації медикам з вагітністю в умовах пандемії
Разом проти коронавірусу: збираємо 1 000 000 грн на захисні костюми для лікарів. Твій внесок важливий!
Блог українських лікарів #свійДОК.
Навчимо Вас мислити критично!
Поки триває пандемія нової коронавірусної інфекції, всі люди можуть захворіти на COVID-19. Щодо ускладнень – уже інша ситуація: різні відсотки в різних осіб.
Цілком імовірно, що серед підтверджених пацієнтів буде вагітна. Як і те, що вагітною може бути медична працівниця, до того ж, можливо, із супутніми захворюваннями.
Пропонуємо ознайомитися з рекомендаціями на основі протоколу RCOG (Королівський Коледж Акушерства та Гінекології), Британія.
Термін вагітности до 28 тижнів:
- Якщо це можливо, вагітним рекомендовано уникати праці в зонах, де перебувають пацієнти з COVID-19.
- Якщо це неможливо (через рівень поширення захворювання і наплив пацієнтів, наприклад), тоді жінки повинні використовувати необхідні засоби індивідуального захисту (далі ЗІЗ), оцінюючи ризик відповідно до чинних протоколів. Тактика – як і для інших медичних працівників.
- У деяких робочих зонах (операційна, відділ інтенсивної терапії тощо) ризик для вагітних щодо вірусного впливу вищий через генерацію аерозолю. У таких випадках рекомендовано використовувати відповідні ЗІЗ.
Термін вагітности після 28 тижнів:
- Для вагітних після 28 тижнів або ж таких, які мають супутні захворювання (серцеві чи легеневі) рекомендовані серйозніші профілактичні заходи.
- Ця категорія жінок повинна працювати з дому, уникати контакту з тими, в кого є симптоми COVID-19, і значно обмежити неважливі соціальні контакти.
- Якщо можливо, бажано створювати гнучкіші умови праці для таких жінок в іншій сфері. Наприклад, вагітна може консультувати телефоном чи через відеозв’язок або ж виконувати адміністративну роботу.
ВАЖЛИВО: Якщо вагітні НЕ згодні покидати звичне робоче місце і бажають і далі працювати, як раніше, їх НЕ можна допускати до пацієнтів з COVID-19.
⠀
Блог аторки: Вікторія Сіладі, акушер-гінеколог