Спецпроєкти

Біг, який робить життя кращим. Позитивна статистика карантину

Разом проти коронавірусу: збираємо 1 000 000 грн на захисні костюми для лікарів. Твій внесок важливий! 

Чому так багато людей на карантині звернули увагу на біг і як він став не тільки спортом, а й медитацією – розповідає Інна Поперешнюк, співзасновниця компанії Нова пошта, бренд-амбасадорка NEWRUN, співвласниця ресторану «Сто років тому вперед», громадська діячка та меценатка.

Під час карантину паралельно точно мала б існувати ще одна статистика. Тут вам і позитивна динаміка, і щоденний приріст щастя. Йдеться про статистику збільшення людей, які бігають. Тут хочеться заплескати від радощів.

Карантин застав нас зненацька. Він не той, хто скинув есемеску, мовляв, надягайте маски, прихопіть ще санітайзерів, я йду. Тому, щоб залишатися здоровими не лише фізично, а й психічно, ми мали вигадувати собі нові активності. Бажано безпечні, бюджетні та такі, що не зупинять нас у щоденному розвитку. Бо досить того, що звичне життя вже сповільнилося.

Кожен вигадував собі щось для душі. Душа багатьох обрала бігти.

Нарешті на це вистачило часу, сил і можливостей – розгледіти у цій активності очевидні плюси. Та головне зрозуміти, чому в бігу лише один бік – світлий.

З однозначними плюсами бігу важко сперечатися. Серед величезного поважного списку користи його для здоров’я є мої особисті пункти-фаворити: покращує настрій і процес мислення, а також знижує рівень стресу. Згадайте, як зі стресом та з поганим настроєм було у гнітючому карантинному березні, і одразу матимете відповідь на запитання, чому так багато людей (знайомих, друзів, колег, сусідів по під’їзду) дістало з полиць кросівки та вирушило на свою, можливо, першу в житті пробіжку.

Обожнюю біг і дякую йому за те, що він відволікає від важких думок. Біжучи, ти можеш не вимикати мислення, але воно працює лише в позитивному ключі. Не знаю, як так стається, та інколи це справжнє спасіння! А можна просто вимкнутися і бігти, тоді біг стає ще й особливим видом медитації.

Той фактор, що біг допомагає пережити буремні миті, керував нами і в момент прийняття важливого рішення. Наприкінці квітня у нас мав стартувати черговий великий сезон – «Нова пошта напівмаратон 2020», – і ще з початку року ми насичено готувалися до цієї події. Усе було як звичайно, доки не почали поширювати чутки, а потім й офіційно підтвердили інформацію про введення карантинного режиму в країні. Градом падали новини про скасування найгучніших та найочікуваніших масових заходів.

Ми не скасували жодного з п’яти запланованих забігів весни. Рішення було нелегким, бо ми знали: все можна зберегти, якщо підійти до питання з іншого боку.

У той момент онлайн-формат став для багатьох спасінням. Врятував він і нас. Так ризиковано, але успішно і без зайвих сумнівів з’явилися дистанційні забіги весняного онлайн-сезону «Нова пошта напівмаратон» – унікальна можливість для кожного учасника стартувати в себе вдома, водночас бути учасником бігового івенту та отримати медаль. Усе майже так, як і на звичайних стартах, але без атрибутів стартового містечка, емоцій масового старту та незабутнього фінішу. Учасник повністю залишився один на один з бігом.

Наші онлайн-старти обернули коло пріоритетів на 180 градусів. Бо момент конкуренції на трасі замінила єдність та підтримка: ти біжиш один, але знаєш, що в цей самий час по всій країні біжать разом з тобою, – далеко на відстані ви одна ціла частина великого івенту. А всі атрибути фізичного старту з рамкою та вистрілом виявилися не аж такою важливою. Бо не антураж створює увесь кайф, а біг. Один лише біг. Кожен з понад п’яти тисяч зареєстрованих учасників на весняні онлайн-старти «Нова пошта напівмаратон» зможе вам це підтвердити.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь