Спецпроєкти

Твій BRO. Українські архітектори створили переносні х’юґе-простори


Понад 29% людей під час карантину в Україні працюють дистанційно, а це декілька мільйонів людей. Не завжди є можливість працювати ефективно в домашній атмосфері, за якої складно сконцентруватися. Для багатьох стало справжнім випробуванням жити і водночас працювати в одному просторі: межі між роботою і дозвіллям стираються. 

Щоб у людей була можливість змінити оточення, відпочити або ж, навпаки, створити робочу атмосферу, команда архітекторів Cosmos in розробили переносні простори, які можна розмістити на подвір’ї будинку, на задньому дворі чи на дачі. Це може бути додатковий мініпростір для відпочинку чи затишний куток, де можна усамітнитись і провести час із користю для себе. 

Компактні будиночки створені за технологією prefab (prefabricated), а тому на їх побудову потрібно вдвічі менше часу (приблизно 5 тижнів). Такі будинки екологічні та довговічні. 

Ініціатор ідеї та співзасновник Cosmos in Роман Баховський розповідає:

«Після запуску наших перших проєктів ми зрозуміли, що люди потребують не лише естетичних, але й практичних рішень в архітектурі. І для цього не обов’язково купувати цілий будинок – достатньо невеликого, але продуманого простору, який функціонуватиме за вашими правилами і потребами. Ми запозичили ідею в розумних англійців, які придумали backyard office – маленький простір, де можна працювати або “pretend you are working”».

Модульні будинки зараз користуються великим попитом та популярні по всьому світі. Оскільки протягом останніх двох місяців ми переосмислили важливість комфортного перебування вдома, практичні і переносні простори стануть у нагоді і після завершення карантину, переконані архітектори.

Ярина Баховська, співзасновниця Cosmos in:

«Як і кожен бізнес, ми розуміли що COVID вплине на нас, оскільки ми у сфері hospitality. Тому вирішила бути гнучкими і шукати нестандартні рішення. У нас сімейний бізнес і двоє малят, тож ми на собі відчули потребу в такому просторі, де за нагоди можна працювати в тиші або ж створити простір для малюків, щоб вони могли гратися. Так і виникла ідея створити окремі переносні простори. Згодом ми отримали колосальну підтримку від людей і зрозуміли, що ідею потрібно втілювати негайно».

Будинки матимуть розмір 3х4 м, тому їх можна буде використовувати не лише як офіс, але і як дитячу кімнату, комору, альтанку чи навіть майстерню. Автори ідеї також пропонують розміщувати такі будинки на старій дачі як спальню або ж кухню, щоб уникнути ремонту і всіх ускладнень, пов’язаних з ним. 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь