Спецпроєкти

Сексисти найактивніше заперечують актуальність гендерних стереотипів – дослідження


Люди, які заперечують проблеми сексизму та скляної стелі, виявилися прибічниками гендерних стереотипів.

Такий зв’язок довело дослідження американських та британських вчених, результати якого були опубліковані в Science Advances.

У дослідженні взяли участь співробітники/-ці сфери ветеринарії. Експеримент поділили на дві частини: під час першої менеджерам представили однакові характеристики потенційного співробітника. Тільки в одному випадку кандидатом на посаду був чоловік на ім’я Марк, в іншому – жінка на ім’я Елізабет.

Хоча досвід та навички обох потенційних співробітників були однаковими, більшість менеджерів надали перевагу Маркові. Вони оцінили його як кращого кандидата та запропонували йому вищу оплату праці. Марк, на думку менеджерів, заслуговував на зарплату, що на 8% вища від зарплати Елізабет.

Серед тих, хто був впевнений у кращих навичках кандидата чоловічої статі, були респонденти, які заперечували вплив гендерних стереотипів на їхній вибір. Менеджери вважали, що сексистські упередження залишилися в минулому, і зараз ця проблема неактуальна. 

Ті керівники, які усвідомлювали проблеми гендерних стереотипів, призначували Маркові та Елізабет приблизно однакову зарплату.

Серед менеджерів, які заперечували вплив сексистських упереджень на свій вибір, дві третини були чоловіками. Та й жінки, які входили до цієї групи, схильні були недооцінювати співробітниць та економити на їхній зарплаті.

Друга частина експерименту була присвячена опитуванню щодо зіткнення з проявами дискримінації. Жінки частіше повідомляли про знецінення з боку керівників та рідше розповідали про ситуації, в яких їх хвалили б за досягнення. І це за умови, що за останні десять років кількість жінок у сфері ветеринарії значно вища, ніж чоловіків. 

Раніше ми розповідали, коли ж дівчата починають вважати себе менш розумними від хлопчиків. Також у нас виходив великий матеріал про ефект Матильди – знецінення жіночих наукових досягнень та відкриттів: ми з’ясовували причини цього явища та сучасних проявів ефекту Матильди, що й досі трапляється із жінками.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь