Спецпроєкти

Опитування: чоловіки з кішками менше подобаються жінкам. Вони здаються їм невротичними


Нове дослідження Колорадського державного університету показало, що жінкам менше подобаються чоловіки, які на фотографіях позують разом з кішками. Їх рідше вибирають у тіндері і інших застосунках для пошуку пари. Про це пише CNN з посиланням на дослідження, опубліковане в журналі Animal.

Дослідники опитали 708 жінок від 18 до 24 років. Учасницям експерименту показували дві фотографії – фото хлопця з котом та фото того ж хлопця, але без кота – та просили оцінити в людини з картинки вираженість якостей: екстраверсію, доброзичливість, свідомість, невротичність і відкритість до нового досвіду.

Дослідники виявили, що чоловіки з котами здалися дівчатам менш мужніми, більш нервовими, доброзичливими та відкритими, але менш відповідними для побачення. Зацікавлені в такому чоловікові виявилися лише 33% респонденток. 14% опитаних не захотіли навіть розглядати таку можливість.

Ефект був більш виражений у любительок собак: для них присутність кішки поруч із чоловіком сильніше знижувала інтерес до нього.

Водночас того самого чоловіка, але вже без кота на фото, сприймали як впевненого в собі і стриманого: 38% опитаних сказали, що пішли б з ним на побачення, а 37% заявили, що розглядали б його як кандидата для серйозних стосунків. Пересічно наявність кота на фото знижує шанси чоловіків сподобатися на 5%.

Раніше вчені провели таке ж дослідження, але за участи собак, і результати були протилежні: чоловік із собакою здався жінкам привабливішим і сексуальнішим, ніж без нього.

Учені припускають, що підсумки дослідження, ймовірно, обумовлені культурними стереотипами про власників собак і кішок. «Важливо зауважити, що результати залежали від того, як ідентифікувала себе дівчина: як любителька кішок або любителька собак», – сказали вони.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь