Спецпроєкти

Послаблення карантину в Україні: що запрацює з 1 червня?


Разом проти коронавірусу: збираємо 1 000 000 грн на захисні костюми для лікарів. Твій внесок важливий! 

З 1 червня Україна переходить до наступного етапу послаблення карантинних обмежень.

Рішення щодо зняття тих або тих обмежень у кожній області ухвалюватимуть регіональні комісії ТЕБ і НС. Станом на 1 червня Київ, Волинська, Львівська, Рівненська, Чернівецька області не відповідають вимогам виходу з карантину – у регіонах перевищений показник інцидентности. Крім того, в Донецькій області виявлено недостатнє охоплення тестуваннями.

З 1 червня уряд дозволяє:

  • роботу спортзалів, басейнів, фітнес-центрів (групові заняття до 10 людей, дітям до 12 років заборонені);
  • перевезення пасажирів залізничним транспортом в усіх видах внутрішнього сполучення;
  • міжобласні автобусні пасажирські перевезення;
  • відвідування занять у закладах освіти до 10 людей;
  • отримання документів про професійну та вищу освіту;
  • проведення лабораторних робіт та тренажерних занять.

Люди віком 60 років і старші, які є тренерами або представниками спортивних клубів, можуть брати участь в організації та проведенні спортивних змагань. З основних рекомендацій МОЗ щодо роботи спортивних закладів та користування ними: термоскринінг на вході, обмежене відвідування, використання засобів індивідуального захисту.

Також не потрібно йти на самоізоляцію людям, які приїдуть в Україну з-за кордону чи перетинають лінію розмежування з тимчасово окупованими територіями для складання ЗНО. Крім того, розпочнуть роботи автошколи.

Відсьогодні в Україні мають здійснити понад 30 пасажирських залізничних перевезень у Харківській, Полтавській, Луганській, Донецькій, Тернопільській, Івано-Франківській, Одеській, Черкаській, Житомирській та Хмельницькій областях. За новими правилами пасажирів у потяги не пускатимуть без захисних масок, їм також мірятимуть температуру під час перевірки квитків.

За даними ЦГЗ, станом на ранок 1 червня в Україні 24 012 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них – 718 летальних, 9 690 пацієнтів одужало. За добу зафіксовано 340 нових випадків.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь