Спайк Лі випустив короткометражний фільм про упередженість та жорстокість поліцейських
Режисер Спайк Лі опублікував у соцмережах короткометражний фільм «3 Brothers» (Три брати), в якому висвітлює жорстокість до чорношкірих людей в Америці, постраждалих від рук поліції.
Уперше він презентував фільм цими вихідними у спеціальній програмі на телеканалі CNN під назвою «Я не можу дихати: чорні люди живуть і вмирають в Америці». У програмі виступав начальник поліції Міннеаполіса Медаров Аррадондо, чий підлеглий вбив темношкірого Джорджа Флойда, і сім’я загиблого.
У фільмі він проводить паралелі між історіями Джорджа Флойда, Еріка Гарнера і персонажа його стрічки «Роби як треба» Радіо Рахіма. Усіх героїв вбили захисники порядку аналогічним способом.
У короткометражці режисер використовував документальні відеозаписи і кадри вбивства Радіо Рахіма з фільму «Роби як треба». Стрічка починається з питання «Will History Stop Repeating Itself?» («Чи історія перестане повторюватися?»).
Джордж Флойд помер 25 травня в Міннеаполісі після того, як поліцейський Дерек Шовін застосував до Флойда задушливий прийом, ставши йому коліном на шию та ігноруючи його вигуки «Будь ласка, я не можу дихати». Поліцейський наразі заарештований, йому висунули звинувачення у вбивстві, інших правоохоронців звільнили.
Цей випадок дуже схожий на інцидент у 2014 році в Нью-Йорку, коли білий поліцейський задушив темношкірого чоловіка на ім’я Ерік Гарнер. Тоді також спалахнули протести під гаслами «Я не можу дихати» та «Життя чорних має значення».
У тому ж випуску CNN, щоб обговорити протести, що спалахнули по всьому світу та в усьому світі після вбивства Флойда, режисер звернувся до тих, хто ігнорує проблему:
«Як хтось може не розуміти, чому люди поводяться таким чином, – заявив Лі в інтерв’ю каналу CNN. – Те, що ми сьогодні бачимо, не нове. Ми спостерігали за заворушенням 1960-х років, викликані вбивством Мартіна Лютера Кінга. Щоразу, коли відбувається щось подібне і ми не бачимо справедливости, люди діють, щоб їх почули».
3 Brothers-Radio Raheem, Eric Garner And George Floyd. pic.twitter.com/EB0cXQELzE
— Spike Lee (@SpikeLeeJoint) June 1, 2020