Спецпроєкти

Ватикан канонізує 15-річного підлітка. Його проголосять покровителем інтернету


Католицька церква планує канонізувати та проголосити покровителем інтернету італійського підлітка Карло Акутіса. Він помер у 2006 році у віці 15 років від лейкемії. Про це пише NBC News.

Процес беатифікації має відбутися у жовтні цього року в Папській базиліці святого Франциска в Ассізі, де похований юнак. Про це повідомив кардинал Анджело Беччіу, що очолює Конгрегацію  у справах визнання святих. Вона повинна була відбутися раніше, але її перенесли через пандемію коронавірусу. Відповідний декрет уже підписав Папа Римський Франциск.

Зарахування Акутіса до лику блаженних стало можливим після того, як спеціальна комісія за участи медиків підтвердила факт повного зцілення бразильської дитини, яка молилася до Карло, від хвороби підшлункової залози у 2013 році.

Карло Акутіс народився в 1991 році в Лондоні і потім переїхав до Мілана. У 2006 році він помер у місті Монца від гострої лейкемії. Під час похорону, за словами матері, церква була «так переповнена, що багатьом людям довелося чекати знадвору». У 2018 році Ватикан оголосив його слугою Божим.

За словами матері, Антонії Зальцано, Карло був звичайним підлітком, який любив відеоігри, футбол і програмування. Водночас він поєднував своє захоплення з духовним життям.

Його називали комп’ютерним генієм – без спеціальної освіти він міг створювати комп’ютерні програми краще, ніж це робили професіонали. Він розробляв цифрові матеріали на релігійні теми. Підліток створив сайт-каталог божественних чудес усього світу, який високо оцінили представники Ватикану.

Цей вебсайт був генезисом міжнародної виставки «Євхаристійні чудеса світу», яка висвітлює подібні події.

У Ватикані зауважують, що Акутіс своїм прикладом показав, яким має бути правильне ставлення до мережі і до технологій загалом.

Також Карло підтримував однокласників, з яких знущалися, розносив їжу бездомним, та віддавав кишенькові гроші нужденним. Його виділяла тверда віра в Бога, з 12 років Акутіс щотижня відвідував месу, причащався та сповідався.

Про Карла написана книга «Гік на небесах», а також знято документальний фільм «Моя магістраль до небес».

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь