Спецпроєкти

Дослідження. Спогади про неприємні моменти підвищують ризик хвороби Альцгеймера


Хронічні негативні форми мислення протягом тривалого періоду можуть збільшити ризик розвитку хвороби Альцгеймера. Про це йдеться в дослідженні Університетського коледжу Лондона.

На думку вчених, ризик розвитку деменції підвищують саме постійні негативні думки, а не просто негативні емоції, які періодично виникають у всіх людей.

Британські вчені провели дослідження, в якому взяли участь понад 290 осіб віком старше 55 років. В анкетах вони розповідали про реакцію на негативний досвід. Учених цікавило, якою мірою учасники схильні до «перемотування» негативних епізодів з минулого і турботи про майбутнє. Враховували й інші ознаки депресії і тривожности.

Близько третині з них також сканували мозок за допомогою ПЕТ, щоб вимірювати відкладення тау-білка та бета-амілоїду — двох білків, що викликають хворобу Альцгеймера, найпоширенішого типу деменції.

У дослідженні також використовували тести на пам’ять, увагу, просторове мислення і мовні здібності. З’ясувалося, що в людей, схильних до негативного мислення, протягом чотирьох років розвинулися проблеми з пам’яттю, також їхні результати когнітивних тестів були гіршими, ніж в оптимістичніших учасників.

Дослідники виявили, що «повторне негативне мислення» (RNT) пов’язане з подальшим зниженням когнітивної здатности, а також з відкладенням шкідливих білків мозку, пов’язаних з хворобою Альцгеймера.

«Депресію і тривожність у зрілому і старшому віці вже розглядали як чинники розвитку деменції. Ми з’ясували, що певні патерни мислення, пов’язані з депресією і тривожністю, можуть бути справжньою причиною, чому люди із цими розладами схильні до розвитку деменції », – зазначає співавтор дослідження Наталі Марчант.

Учені сподіваються, що на основі цих висновків будуть розроблені стратегії зниження ризику деменції людей, зокрема за допомогою вивчення дії таких психологічних інструментів, як медитація, майндфулнес та інші технік, що впливають на психічне здоров’я людини.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь