Спецпроєкти

Ірина Цілик зніме новий фільм. Дивіться тизер з Іздриком у головній ролі


23 червня вийшов тизер нового фільму «Я і Фелікс». Його режисерскою стала  Ірина Цілик. Це ігровий повнометражний дебют письменниці.

Проєкт набрав найбільшу кількість балів за результатами першого етапу 13-го пітчингу Держкіно.

Головні ролі в тизері зіграли письменник Юрій Іздрик, а також син Ірини Цілик і Артема Чеха Андрій. 

«Я і Фелікс» — це екранізація неопублікованого роману Артема Чеха «Хто ти такий?». Навесні 2021 року книга вийде у видавництві Meridian Czernowitz.

Книга і фільм розповідають про «дорослішання хлопця Тимофія у 90-х, його сім’ю, друзів, перше кохання і відносини з колишнім контррозвідником Феліксом, який став частиною його сім’ї». Історія розвивається на тлі буремних 90-х та розказана крізь призму дитячого сприйняття.

Режисерка Ірина Цілик про фільм:

«Ми ще шукаємо лице цього фільму, бо говорити про наші 90-ті можна дуже по-різному. Я сама ловлю себе на тому, що негативні спогади про мої дитинство і юність досі зі мною, але я бачу їх доволі розмито, бо фокус своїх спогадів наводжу переважно на інше: на залиті сонцем двори, біганину з друзями, замазані зеленкою коліна, щасливі моменти єднання з батьками (коли у них було все добре), домашні свята, походи в ліс і на рибу, перегляди діафільмів, музику, яка так часто звучала в моїй квартирі, забавки з татовими нунчаками, ігри, розмови, оце все, що в мене ніхто не забере».

Юрій Іздрик:

«У цьому випадку не так важливий сценарій, як ім’я режисера. Я вже казав Ірі у відповідь на її “я боялася, що ти не погодишся”: “Це як би Мартін Скорсезе подзвонив Аль Пачіно і сказав: “Чувак, ти хочеш у мене зніматися?”. Ну, звісно, що так. Поки це лише тизер, а далі буде видно. Зараз відбувається процес становлення хімії між виконавцями головних ролей. Треба знайти контакт і правильні інтонації. А ще наша дружба з Іриною – невідомо, чи вона допомагає, чи навпаки… Професійні стосунки і дружба – це не завжди добре»

Продюсери фільму – Володимир Яценко («Додому», «Дике поле») та Анна Соболевська («Додому»). Виробництво «Я і Фелікс» здійснюватиме кінопродакшен ForeFilms.

Зйомки фільму заплановані на осінь 2020 року.

Ірина Цілик — українська кінорежисерка, письменниця. Лавреатка американського кінофестивалю «Санденс» за найкращу режисерську роботу у категорії світового документального кіно за стрічку «Земля блакитна, ніби апельсин».

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь