Спецпроєкти

Дослідження. Фанати фільмів про апокаліпсис легше переживають пандемію


Дослідники з Чиказького університету з’ясували, що людям, які обожнюють дивитися горори і фільми про апокаліпсис, простіше пережити наступ пандемії. Вони психологічно стійкіші до такого типу стресу.

Психологи опитали 310 осіб про їхні вподобання в кіно, попередньо з’ясувавши їхній рівень тривоги і депресії. Також учасники оцінили свою підготовку до пандемії коронавірусу.

З’ясувалося, що фанати горорів  були менш схильні до негативних станів під час пандемії і відчували менше психологічного стресу (p = 0,006), а шанувальники стрічок про зомбі й апокаліпсис, крім стресостійкости, також демонстрували більшу готовність до епідемії коронавірусу (p = 0,014).

Згідно з результатами дослідження, фільми, в яких героям необхідно вижити під час зомбі-апокаліпсиса або атаки іншопланетян, підготували людей до часів невизначености та нестабільности. Психолог із Чиказького університету Колтан Скрівнер пояснює, що такі фільми нівелюють «ефект несподіванки», коли виникає реальна загроза.

«Вас не може застати зненацька те, що ви вже сто разів бачили в кіно», – стверджують психологи.

Окрім цього, фанати фільмів про апокаліпсис краще підготовлені до суспільних потрясінь з практичної точки зору, тоді як любителі горорів – ще й з моральної.

«Хороший фільм затягує глядача, змушує подивитися на те, що відбувається, з погляду персонажа, і ви мимоволі відпрацьовуєте в голові ці сценарії, – зазначає  Колтан Скрівнер. – Якщо порівнювати з тими, хто ніколи не імітував кінець світу, ви будете краще підготовлені, тому що у вас буде непрямий досвід».

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь

Долучайтеся до нашого Telegram-каналу з тестами! 😎