Спецпроєкти

Учені вивели сорт канабісу, який може вбивати ракові клітини. Що про це відомо?


Відомо, що хімічні сполуки, які містяться в коноплі, особливо канабідіол (КБР), ефективні в лікуванні симптомів багатьох форм раку. Наразі з’явилися дані, що вони можуть не тільки полегшити симптоми, але й знищити ракові клітини.

Австралійські вчені Університету Ньюкасла вивели новий сорт канабісу – «Єва», який руйнує певні типи ракових клітин, не вбиваючи водночас здорові клітини кісткового мозку.

Над дослідженням працювали три роки.

Новий вид рослини містить менше 1% тетрагідроканнабінолу (ТГК) – основної психоактивної речовини марихуани – та високий рівень канабідіолу. В інших видах конопель рівень ТГК може варіюватися від 2 до 10%.  Низький рівень ТГК означає, що ймовірність розвитку побічних ефектів порівняно з іншими способами лікування раку – дуже низька.

Уені з’ясували, що саме сорт «Єва» із високим вмістом канабідіолу вбиває або пригнічує ракові клітини лейкемії і гліоми, водночс не вбиваючи здорові клітини кісткового мозку та здорові нейтрофіли. Таким чином хімічні речовини, що містяться в канабісу, можна використовувати не тільки для знеболення, але і для лікування.

Серед наступних кроків – тестування штаму на інших типах ракових клітин, щоб підтвердити ці висновки. Відтак канабіс зможуть рекомендувати для лікування раку. Водночас такі дослідження важко провести в місцях, де канабіс досі вважають небезпечним і незаконним наркотиком.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь