Спецпроєкти

Про батька львівського літературного андеграунду знімуть фільм. Дивіться тизер


Компанія «ФІЛЬМ ПЛЮС» за підтримки Українського культурного фонду (УКФ) почала виробництво телевізійного документального фільму «Чубай. Говорити знову». Фільм базується на інтерв’ю людей, які його знали особисто.

Грицько Чубай – поет, перекладач, представник львівського літературно-мистецького андеграунду 70-х років, автор посмертно виданої поетичної книги «П’ятикнижжя». В одному листі до поета Олега Лишеги він так описав себе: «Твій Грицько Чубай – пастух слів і місяця».

Режисером та продюсером проєкту виступив Михайло Крупієвський. Ініціатором та консультантом фільму стала донька поета – Соломія Чубай. Наратором у фільмі буде Сергій Жадан.

Фільм покликаний створити цілісний образ поета і проаналізувати конфлікт митця із тоталітарним режимом з відстані часу. «Відеопроєкція розсуне стіни майстерні та перенесе глядача у 70-ті роки минулого століття, і вони разом із Сергієм Жаданом згадають своє та його життя», – розповідають творці фільму.

Стрічку буде створено в декораціях майстерні-підвалу Грицька Чубая. «Фільм має бути про таке відчуття молодого Грицька Чубая, який з’явився у Львові, як він себе там почував, і намагання відтворити цю атмосферу», – розповів Тарас Чубай в етері шоу «Селекція» на радіо «Промінь».

У фільмі візьмуть участь друзі й родичі Грицька Чубая: Валерій Шаленко, Орест Яворський, Микола Рябчук, Юрко Винничук, Юрко Кох, Влодко Кауфман, Віктор Морозов, Юрій Брилинський, Ігор Калинець, Василь Герасим’юк, Роман Готра, Галина Чубай, Тарас Чубай, Соломія Чубай.

Саундтреки до фільму «Чубай. Говорити знову» створюватиме син Григорія Чубая, музикант Тарас Чубай.

Прем’єра фільму відбудеться у січні 2021 року.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь