Спецпроєкти

Депресію може провокувати вірус, який є у кожної людини, – дослідження


Японські вчені, досліджуючи шостий вид герпесу людини – нейтрофічний вірус, який є у кожної особи на планеті, – з’ясували, що його можна пов’язати з депресією.

Дані дослідження представлені в журналі iScience.

Який вірус пов’язують із розвитком депресії?

Нейтрофічний вірус є латентною інфекцією, тобто більшу частину часу не впливає на стан людини. Та водночас він реагує на сильний стрес чи перевтому. Коли організм стресує, ген вірусу починає виробляти білок SITH-1. Білок своєю чергою впливає на нюхову цибулину, порушуючи її нормальне функціонування.

Через зміни сприйняття запахів стрес лише посилюється, і на це реагує мозок, що також може ставати однією з причин депресії.

Як відкриття допоможе діагностувати депресію?

Учені наголосили, що протеїн SITH-1 впливає на 80% людей, у яких діагностували депресію. З цього зробили висновок – якщо у крові пацієнта/-ки буде висока концентрація цього білка, це означає, що ризик захворіти підвищений.

Завдяки додатковим дослідженням вже за аналізом крови можна буде діагностувати наближення депресивного стану та вчасно призначати лікування. Утім, звісно, поки що результати аналізів не є точним показником можливого розвитку депресії – потрібні додаткові обстеження та консультації зі спеціалістами.

Припущення про можливість провокування депресії певним видом вірусу вже озвучували раніше. Та лише тепер вдалося знайти докази цього припущення. Учені планують і далі досліджувати механізм виникнення депресії, щоб можна було виявляти її на початкових стадіях і не допускати погіршення стану пацієнтів завдяки терапії.

Раніше ми розповідали про зв’язок депресії та серцево-судинних захворювань – докладніше про це можна почитати тут. Також писали про стрес, який провокують соцмережі (і що із цим робити) – вся інформація в цьому матеріалі.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь