Спецпроєкти

Що спільного між депресією та серцево-судинними захворюваннями – дослідження


Учені з’ясували, що існує кореляція між депресивними симптомами, серцево-судинними захворюваннями та рівнем смертности. Про це свідчить дослідження, опубліковане в JAMA Psychiatry.

У дослідженні взяли участь близько 146 тисяч людей від 35 до 70 років, мешканці країн з різним рівнем економічного розвитку.

З’ясувалося, що в тих, хто мав від чотирьох ознак депресивного стану, на 14% частіше виявляли серцево-судинні захворювання. Зростав ризик і передчасної смерти – на цілих 17%.

Зі збільшенням кількости депресивних симптомів ризики зростали прямо пропорційно.

До речі, додаткові дані, яка теж могли вплинути на результат дослідження, – вік, стать, наявність/відсутність хронічних захворювань, шкідливі звички, – також враховували.

Учені наголошують, що більшу кореляція між депресивними станами, захворюваннями серця та судин і передчасною смертністю відстежували в тих, хто живе в містах. В учасників із сільської місцевости цей зв’язок був не так сильно виражений. Смертність у тих, хто живе в селах, була нижчою. Можемо припустити, що це пов’язано з різними екологічними станами сіл та міст, а також із рівнем стресу (у мегаполісі він зазвичай вищий).

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь