Спецпроєкти

Уперше в історії Церкви. У Швеції жінок-священнослужителів більше, ніж чоловіків


Кількість жінок-священників у Швеції перевищила кількість чоловіків. Це сталося вперше за історію місцевої церкви.

У 1960 році шведська церква вперше висвятила у сан священнослужителя жінку. Сьогодні жінки становлять 50,1% від загальної кількости священників – із 3060 священиків, які зараз відправляють служби у Швеції, 1533 є жінками

«З історичного погляду цей паритет відбувся швидше, ніж ми уявляли раніше», – сказала Крістіна Гренхольм, секретарка Церкви Швеції.

У доповіді 1990 року прогнозували, що жінки не становитимуть половини всього духовенства до 2090 року.

Однак жінки-пастори все одно отримують менше, ніж чоловіки. Різниця в заробітній платі складає в середньому 2200 шведських крон (196 фунтів стерлінгів) на місяць. Гренгольм зазначила, що це пов’язано з тим, що чоловіки частіше обіймають вищий духовний сан.

Також зараз у багатьох шведських парафіях недільну службу намагаються проводити так, щоб біля вівтаря були і чоловік, і жінка.

У 1958 році жінкам дозволили ставати священиками (пресвітерами). Лютеранська церква Швеції вперше висвятила трьох жінок у 1960 році.

У 1982 році парламент Швеції також скасував норму, відповідно до якої членам духовенства не можна було співслужити із жінкою-колежанкою.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь