Спецпроєкти

Відео дня: гід по Марсу у форматі 4К


Британський ютуб-канал ElderFox Documentaries опублікував ролик, який демонструє марсіанські пейзажі у форматі високої чіткості 4К. Це перше відео із зображеннями поверхні Марса з такою високою якістю відео.

Складність полягає в тому, що швидкість передачі інформації з Марса – всього 32 кілобайти в секунду, тому отримати їх на Землі можна тільки стисненими.

Відео створене з мільйона фотографій, зробленими і відправленими в різний час марсоходами Spirit, Curiosity і Opportunity. Усі зображення «склеїли», що створює ілюзію рухомої картинки, ніби оператор стояв на Марсі і знімав краєвиди.

Ці знімки уже публікували у відкритому доступі NASA.

У ролику можна бачити простори Червоної планети з різним рельєфом (кратер Санта-Марія, гора Еолідана, Кабо Верде і багато інших), а також сліди, залишені на ґрунті дослідними апаратами. Автор називає своє відео «найбільш реалістичним досвідом перебування на Марсі».

До речі, 30 липня  NASA відправить на Марс космічний корабель із марсоходом Perseverance. Він шукатиме ознаки життя на Марсі, а саме – у кратері Джезеро, та збиратиме зразки каменів та ґрунту, що будуть доставлені на Землю.

Крім того, марсохід вперше оснастили мікрофонами – це дасть можливість почути звуки посадки ровера і фонові шуми марсіанського середовища.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь