Спецпроєкти

Уряд продовжив карантин до 31 серпня


Кабінет міністрів продовжив адаптивний карантин до 31 серпня. Про це заявив прем’єрміністр Денис Шмигаль на засіданні уряду 22 липня.

«Залежно від епідемічної ситуації у регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях – районах – встановлюється зелений, жовтий, помаранчевий або червоний рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19. Рівень визначається автоматизованим програмним забезпеченням на основі визначених алгоритмів та зібраних даних та затверджується Національною комісією ТЕБ та НС», – зазначив Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

«Зелена зона» не означає повне зняття карантину. У ній діятимуть такі обмеження:

  • масковий режим у громадських будівлях;
  • проведення масових заходів може відбуватися за умови перебування не більше 1 особи на 5 квадратних метрів;
  • кінотеатри мають бути заповнені не більше, ніж на 50%;
  • пасажирські перевезення мають відбуватися тільки для пасажирів на сидячих місцях.

Регіоном із значним поширенням COVID-19 вважається регіон, у якому є одна з таких ознак:

  • завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить понад 50%;
  • середня кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та імуноферментного аналізу становить менше, ніж 24 на 100 000 населення протягом останніх семи днів;
  • коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 становить понад 11%.

Ззалежно від рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на території регіону або окремих адміністративно-територіальних одиницях застосовуються відповідні обмежувальні протиепідемічні заходи.

Якщо 5 днів поспіль показники зростають, регіон переходить у «жовту»  – буферну – зону, зрештою у «помаранчеву» чи «червону».

Станом на ранок 22 липня в Україні зареєстрували 60 995 випадків коронавірусної хвороби, з них 829 – за останню добу. Найбільше випадків захворювання за добу зареєстрували у Львівський області – 124 – та у місті Київ – 132.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь