Спецпроєкти

Мільйонери по всьому світу просять збільшити їм податки. Що відбувається?


Понад 80 мільйонерів із США і Європи написали відкритий лист під назвою «Мільйонери для людства» (Millionaires for Humanity), в якому закликали уряди країн підвищити податки для заможних людей, що сприятиме якнайшвидшому відновленню світової економіки, яка постраждала через пандемію COVID-19.

«Мільйонери повинні зіграти вирішальну роль у зціленні нашого світу. Ні, ми не дбаємо про хворих у палатах інтенсивної терапії. Ми не водимо машини швидкої допомоги, які доставляють хворих у лікарні. Ми не поповнюємо запаси продуктових магазинів і не доставляємо їжу від дверей до дверей. Однак у нас є гроші, їх багато. Гроші, які зараз вкрай необхідні і будуть необхідні в найближчі роки в боротьбі світу з цією кризою».

«Сьогодні ми, мільйонери, які підписалися нижче, просимо наші уряди підвищити податки для таких людей, як ми. Негайно. Суттєво. Назавжди», – йдеться у листі.

Проблеми, спричинені COVID-19, не можуть бути ефективно вирішені за допомогою доброчинности, вважають автори листа.

Наслідки кризи триватимуть ще не одне десятиліття, що «може штовхнути в бідність півмільярда людей по всьому світу», сотні мільйонів із них втратять свої робочі місця або позбудуться бізнесу. «Нестача лікарняних ліжок і захисних масок є болючим нагадуванням про недостатні інвестиції в систему охорони здоров’я світу», – кажуть бізнесмени.

«Ми можемо забезпечити належне фінансування наших систем охорони здоров’я, шкіл і безпеки шляхом остаточного зростання податку на найбагатших людей планети, як-от нас», – вважають підписанти звернення, підсумовуючи: «Людство набагато важливіше, ніж наші гроші».

Зараз під листом – 83 підписи. Серед підписантів – спадкоємці Волта Діснея Ебігейл та Тім Дісней, актор Стівен Сігал,  співзасновник американської марки морозива Ben & Jerryʼs Джеррі Грінфілд , Річард Кертіс, сценарист і продюсер фільмів та серіалів про містера Біна,  інвестор та філантроп Маріанна Бозесан, а також інші багатії  із США, Данії, Нідерландів і Британії.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь