Спецпроєкти

У Саудівській Аравії суд визнав право жінки жити окремо без дозволу чоловіка-опікуна


У Саудівській Аравії цього тижня суд прийняв історичне рішення, визнавши право жінки, Меріам Аль-Етібі, жити і подорожувати по країні одній, без опікуна.

Прокуратура країни звинуватила Аль-Етібі в тому, що вона поїхала в Ер-Ріяду без дозволу батька. Суд ухвалив рішення на користь Маріям Аль-Етібі і заявив, що «жінка – це розсудлива доросла людина, яка має право вирішувати, де хоче жити».

«Сьогодні було ухвалено історичну постанову, яка підтверджує, що незалежність здорової, дорослої жінки в окремому будинку не є злочином, яке заслуговує на покарання», – зазначив адвокат жінки Абдулрахман аль-Лахім.

«Після довгих страждань, що тривали з 2017 року, мені вдалося сьогодні разом із судовим героєм Абдулрахманом аль-Лахімом повернути собі свободу пересування, гарантовану саудівською конституцією, в якій сказано, що кожен громадянин має свободу пересування», – заявила Меріам Аль-Етібі.

Донедавна жінки в Саудівській Аравії не мали права покинути будинок без дозволу чоловіка-опікуна, яким міг бути батько, чоловік, брат або син. За останні роки ситуація змінюється: жінки отримали право водити автомобілі, відвідувати стадіон, подорожувати самостійно.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь