Спецпроєкти

Берлінський кінофестиваль відмовився від поділу акторських нагород на чоловічі і жіночі


Організатори Берлінського кінофестивалю (Berlinale) скасували гендерний поділ призу за найкращу роль у 2021 році. Про це йдеться на сайті фестивалю. Замість них присуджуватимуть «Срібного ведмедя за найкращу головну роль» і «Срібного ведмедя за найкращу роль другого плану».

«Ми вважаємо, що відсутність гендерного поділу нагород в акторській сфері є сигналом до підвищення обізнаности про гендерні аспекти в кіноіндустрії», – пояснюють організатори.

З 2021 року міжнародне журі присуджуватиме вісім нагород. Окрім нагород за головну роль та роль другого плану, вручатимуть ще шість: найкращий фільм, найкращий сценарій, найкраща режисура, гранпрі журі фестивалю і приз журі, а також нагороду за видатні досягнення в кіно.

Крім того, було прийнято рішення відмовитися від премії «Срібний ведмідь Альфреда Бауера»  через його зв’язки з нацистами.

Очікують, що 71-й фестиваль відбуватиметься з 11 по 21 лютого 2021 року у звичайному офлайн-форматі. Щоб забезпечити максимальну безпеку для всіх гостей фестивалю, його формат залежатиме від правил, які будуть діяти на момент його проведення. Найближчим часом організатори також визначать структуру і програму заходу разом з кількістю фільмів, які зможуть взяти участь у майбутньому році.

«Ми бачимо унікальну особливість фестивалів у їхній живій взаємодії з публікою. За часів пандемії стало ще зрозуміліше, що всім потрібні аналогові простори для досвіду в культурній сфері. Ми раді, що фестивалі повертаються до звичного фізичного формату», – заявили організатори.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь