Спецпроєкти

Як у світі борються за свідоме споживання


Нині про усвідомленість говорять частіше і частіше: фешнблогери пропагують словмоду, дієтологи радять їсти тільки органічні продукти, а екоактивісти – споживати ресурси планети тільки для задоволення базових потреб. Так сформувався тренд розумного споживання, який входить до списку глобальних цілей ООН для світових лідерів, компаній і брендів.

Світові корпорації долучаються до цього глобального руху й інвестують мільярди в технології, що допомагають зберегти планету й здоров’я людей. І сьогодні ми розповімо про декілька таких розробок. 

Електрокари vs класичні «загазовувачі»

Близько 15,55% викидів парникових газів на планеті пов’язані з транспортом. Окрім цього, пари бензину отруюють організм людини й провокують захворювання. А щоб отримати легку інтоксикацію, достатньо лише 5-7 хвилин у замкнутому просторі. 

Аби зарадити «загазуванню» повітря, багато країн почали переходити на електрокари. Так, у Великобританії з 2040 року заборонять авто, які працюють на бензині й дизельному паливі. Про таку ж ініціативу заявила Франція. Українці також активно пересідають в електричні авто. Фахівці прогнозують, з 2019 по 2024 рік кількість електрокарів збільшиться майже в сім разів.

Альтернативна енергетика vs традиційна

Традиційні джерела енергії, що працюють завдяки нафті, газу і вугіллю ефективні, але їхній ресурс обмежений. Ба більше, згораючи, вони виділяють вуглекислий газ – головний чинник негативних змін клімату.  

Саме тому людство шукає й знаходить альтернативні джерела енергетики: гідроенергетику, вітроенергетику, геліоенергетику. Вони здатні відновлюватися, доступніші та завдають менше шкоди навколишньому середовищу. 

Країни ЄС – найпослідовніші у зменшенні викидів у повітря. Уже сьогодні в Німеччині сонячна і вітрова енергетика виробляє 50% електрики, а близько 75% електроенергії Австрії – це ВДЕ. У Великобританії у 2019 році альтернативна енергетика дала більше електрики, ніж традиційні електростанції.

В Україні теж вистачає «зелених» ініціатив. Наприклад, Львів до 2050-го року на 100% перейде на ВДЕ. За словами фахівців, уся Україна може збільшити частку ВДЕ до 2050 року до 91%.

Альтернативні продукти для курців vs канонічні  

Забруднене повітря щороку забирає життя 7 млн осіб. Проте викиди шкідливих речовин у повітря – вина не тільки джерел традиційної енергетики. Одне з найпоширеніших джерел забруднень – сигаретний дим.

На думку науковців, під час куріння шкодить організму не нікотин, а продукти горіння тютюну в сигаретах, а це близько 7 000 шкідливих речовин та смол. Дослідження ж FDA показало: кількість шкідливих викидів у повітрі від продуктів горіння зменшується тільки за 5 днів після того, як загасили сигарету. 

Тому виробники сигарет інвестують в розробки та виробництво альтернативних продуктів для дорослих курців. Найбільшу популярність отримали електронні системи доставки нікотину: електронні сигарети й системи нагрівання тютюну. Вони нагрівають тютюн, але не спалюють його. Це скорочує виділення шкідливих речовин до 90-95% та суттєво знижує ризики, пов’язані з пасивним курінням.

Світ без тютюнового диму – нині мрія багатьох країн. Завдяки альтернативним продуктам для куріння в 2019 році у Великій Британії був зафіксований історичний мінімум рівня куріння – 14,7%. А в Новій Зеландії планують до 2025 року знизити його до 0%.  

Бути свідомим у 2020-му – це не тільки тренд, а й необхідність. Саме усвідомлене споживання допоможе врятувати світ від негативних кліматичних змін, а себе – від проблем зі здоров’ям. 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь

Долучайтеся до нашого Telegram-каналу з тестами! 🧐